Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

3 pomysły na 2-godzinny spacer rozpoczynający się w hotelu Best Western Hotel Galicya

10 grudnia 2014

Hotel Best Western Hotel Galicya to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Leży z dala od zgiełku, jaki towarzyszy życiu w centrach miast i jest otoczony malowniczymi terenami. Czas wolny można tu spędzić, spacerując, jeżdżąc na rowerach czy podziwiając ślady historii Krakowa.

Woda lecznicza i kamieniołom z filmu

Choć w najbliższej okolicy hotelu Galicya architektonicznych zabytków, muzeów czy teatrów nie znajdziemy, nie brak tu niezwykłych pod względem geologicznym i historycznym terenów. 6 minut od hotelu, przy ul. Rydlówki 8 mieści się Mateczny Zdrój, kurort z ponad stuletnią tradycją. To stąd pochodzi woda profilaktyczno-lecznicza Krakowianka, będąca źródłem cennych dla organizmu składników. Co prawda jej produkcję zawieszono w latach 90-tych, ale istnieje projekt zbudowania nowoczesnej rozlewni, w której ponownie butelkowano by ukochaną wodę krakowian.
Źródło wody leczniczej zostało odkrytego przez Antoniego Matecznego, budowniczego ze Śląska Cieszyńskiego, który w Krakowie dorobił się majątku i w Krakowie postanowił się osiedlić. Podczas prac przy budowie rodzinnego domu i poszukiwania wody pitnej przypadkiem natrafił na wodę mineralną. Badania, jakie przeprowadzono w zagranicznych instytutach, dowiodły, że ma ona właściwości zdrowotne. Przedsiębiorczy inżynier, który sam niejednokrotnie jeździł do uzdrowisk, nie mógł nie wykorzystać takiej szansy i założył zakład kąpielowy.

Jeśli ruszymy dalej w kierunku wschodnim, za 15 minut dotrzemy na Krzemionki, wapiennych wzgórz, które w swoim najwyższym punkcie mają prawie 270 m. Teren zajmujący ok. 2,5 km2 od zawsze słynął ze swojej tajemniczości i malowniczości. Nic dziwnego, że jedna z legend to właśnie tutaj umieszcza słynną pracownię czarnoksiężnika Jana Twardowskiego. Z obiektów zdecydowanie bardziej realnych na Krzemionkach można zobaczyć Kościół św. Benedykta, Fort św. Benedykta, najstarszy cmentarz komunalny w Krakowie, Mural Silva Rerum, Kopiec Krakusa i Kamieniołom Liban, w którym w czasie II wojny światowej funkcjonował obóz pracy i gdzie nakręcono część scen do Listy Schindlera.

Kopiec Krakusa, Mixim/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Kopiec Krakusa, Mixim/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Loty balonem i kamienny most

Miłośnicy natury z pewnością docenią również bliskość malowniczych terenów ciągnących się wzdłuż rzeki Wilgi i Wisły. Czy oprócz przyjemnego spaceru można w tym wypadku liczyć na coś więcej? Niewątpliwie. Po pierwsze, warto dotrzeć na Bulwar Wołyński (ok. 35 minut spacerem od hotelu), z którego każdego dnia odbywają się loty balonem. Co więcej, na przełomie kwietnia i maja pojawia się tutaj lunapark z Holandii z niezwykłymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Warty uwagi jest również kamienny Most Retmański, znajdujący się tuż przy ujściu Wołgi do Wisły.

Cudowny obraz

Niedaleko hotelu leżą również Łagiewniki, a w nich Sanktuarium Matki Boskiej. Jadąc samochodem, dostaniemy się tam już w 10 minut. Z wieży bazyliki można zobaczyć widok na cały Kraków. W zależności od ilości czasu, jakim dysponujemy, w światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego możemy zobaczyć m.in. nowoczesną bazylikę oraz kaplicę św. Józefa z grobem siostry Faustyny i cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego.

Jarosław Dubowski/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Jarosław Dubowski/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków