Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 pomysłów na walentynki w Krakowie

13 stycznia 2016

Zastanawiasz się, jak zrobić wyjątkową niespodziankę swojej drugiej połowie w zbliżające się walentynki? W Krakowie oryginalnych, romantycznych pomysłów z całą pewnością Ci nie zabraknie.

1. Romantyczny spacer

Luty najczęściej jest dość mroźny, ale nie oznacza to, że w walentynki nie można wybrać się na krótki spacer. Co powinno znaleźć się na jego trasie?

Po pierwsze, kładka Bernatka, czyli krakowski most zakochanych. Kładka o formie stalowego łuku i charakterze pieszo-rowerowym łączy Kazimierz z Podgórzem. Choć jej nazwa jest mało romantyczna (pochodzi od nazwiska zakonnika, który doprowadził do wybudowania budynków szpitala Bonifratrów w Krakowie) to właśnie tutaj zjeżdżają zakochani z całego kraju, by zawiesić kłódkę z wygrawerowanymi inicjałami i wrzucić kluczyk do Wisły. Chyba trudno o bardziej romantyczny gest na walentynki.

Kładka Bernatka/ Premia/ CC BY-SA 3.0/ Wikimedia

Kładka Bernatka/ Premia/ CC BY-SA 3.0/ Wikimedia

Idealnymi miejscami na romantyczny spacer są również kopce, w szczególności kopiec Krakusa, związany z legendą o Kraku i kopiec Kościuszki. Z tego drugiego rozciąga się bajeczny widok na miasto, Beskid Żywiecki a nawet Tatry.

Planujesz walentynki w Krakowie? Zarezerwuj nocleg w Hotelu na Starym Mieście w Krakowie

 

2. Randka na łyżwach

Jeśli Twoja druga połówka lubi aktywnie spędzać czas, dobrym pomysłem może okazać się wieczór na lodowej tafli. Lodowisk w Krakowie jest kilka, ale z całą pewnością warto wybrać się na Błonie. W Parku Jordana znajduje się największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem. Wieczorami, kiedy w alejkach włączone zostaje oświetlenie, robi się tutaj naprawdę romantycznie.

ice-skating-575095_960_720

3. Na królewskich salonach

Zwiedzanie zamku to zawsze dobry pomysł na początek randki. Nieopodal Krakowa, na terenie wsi Sułoszowa znajduje się zamek w Pieskowej Skale. Wnętrza renesansowej twierdzy prezentują wystrój z różnych epok – od średniowiecza do XX wieku. Średniowieczne i renesansowe gobeliny, przedstawiające m.in. historię wojny trojańskiej, kolekcja włoskiej majoliki czy paradne łoże francuskie składające się z haftowanej srebrną nicią kapy, zaplecka i baldachimu z pewnością zachwycą każdą kobietę.

Zamek w Pieskowej Skale/ Jersz/ CC BY-SA 2.5/ Wikimedia

Zamek w Pieskowej Skale/ Jersz/ CC BY-SA 2.5/ Wikimedia

4. Wieczór przy muzyce na żywo

Przytulne wnętrza, wciśnięty w kąt stoliczek, lampka wina, a do tego magiczna muzyka na żywo. To sprawdzony przepis na romantyczny wieczór we dwoje. Gdzie można go spędzić w Krakowie?
W The Piano Rouge (Rynek Główny 46) i Harris Piano Jazz Bar (Rynek Główny 28) koncerty organizowane są każdego dnia. Pierwszy lokal to gwarancja spotkania z utalentowanymi pianistami, drugi z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jazzu i bluesa.

5. Elegancka kolacja

Romantyczny dzień powinien mieć nie mniej romantyczny finał. W zrobieniu wrażenia na ukochanej z całą pewnością pomoże pyszna kolacja i elegancki hotel. W restauracji Monopol czekają sezonowe specjały Szefa Kuchni, tradycyjne potrawy z Polski oraz smaki międzynarodowej kuchni.

rose-1024710_960_720

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków