Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Co ciekawego zobaczysz w promieniu 1 km od hotelu Best Western Kraków Old Town?

27 maja 2015

Ten wpis powstał z myślą o wszystkich, którzy do Krakowa przybyli w celach biznesowych i mają niewiele czasu na zwiedzanie, a równocześnie nie wyobrażają sobie nie zobaczyć choćby największych atrakcji stolicy Małopolski. To coś dla osób, które lubią być w centrum wydarzeń i mieć wszędzie blisko. To również coś dla leniuszków, którzy nie wyobrażają sobie dojazdów, stania w korkach, długich spacerów, tylko po to, by zobaczyć zamek czy bazylikę. Bo przecież można inaczej i my dziś podpowiadamy jak.

Od miejsca, w którym zatrzymamy się na nocleg, czy to podczas wyjazdu biznesowego czy to podczas weekendowego wypadu, sporo zależy. Decydując się na hotel w centrum miasta nie tylko oszczędzamy czas na dojazdy, ale też mamy okazję zobaczyć znaczną część najważniejszych atrakcji, nawet gdy nasz czas jest mocno ograniczony.

Wybór hotelu Best Western Old Town, który znajduje się w samym sercu Krakowa, pozwala w kilka czy kilkanaście minut dotrzeć do najpopularniejszych, najbardziej cenionych, najchętniej oglądanych przez turystów miejsc, budynków, obiektów. Co ważne, nie samochodem, autobusem czy tramwajem, ale pieszo. W promieniu 1 km od hotelu znajdują się bowiem niemal wszystkie atrakcje, z których Kraków słynie na świecie: Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami czy Bazylika Mariacka.

Tajemnice Wawelu

W zależności od trasy, którą wybierzemy (ulice św. Gertrudy i Do Zamku lub ulice: Dominikańska, Poselska, Grodzka), dotarcie do wzgórza Wawel położonego na lewym brzegu Wisły zajmuje ok. 11 – 15 minut. To tutaj znajdują się dwa zabytkowe zespoły budowlane:

Wawel/ Pixabay/ CCO

Wawel/ Pixabay/ CCO

Uroki Kazimierza

Jeśli po wyjściu z hotelu podążymy ulicami Świętej Gertrudy, Stradomską i Krakowską po ok. 15 minutach dotrzemy na Kazimierz, do miejsca mocno naznaczonego przez historię, stanowiącego równocześnie centrum życia kulturalnego miasta.

Klimat Kazimierza został ukształtowany w dużej mierze przez przenikające się wpływy chrześcijańsko-żydowskie. Ślady tej koegzystencji znaleźć można na każdym kroku. W dzielnicy znajduje się siedem synagog i cztery zabytkowe kościoły. Na uwagę zasługują również m.in. Mykwa Wielka, czyli budynek z niewielkim zbiornikiem do rytualnej kąpieli czy Centrum Kultury Żydowskiej.

Kazimierz zachwyca nie tylko w ciągu dnia, ale i w nocy. To tutaj znajduje się najwięcej klubów, pubów, kawiarni i restauracji. To tu organizowane są najpopularniejsze festiwale, koncerty, wydarzenia, z Festiwalem Kultury Żydowskiej na czele.

Zarezerwuj nocleg w Regent Hotel Kraków Kazimierz

Niekończąca się przygoda na Rynku Głównym

Na Rynku Głównym, który znajduje się ok. 500 metrów od hotelu BW Old Town, nudzić się nie sposób. To tutaj znajdują się Sukiennice, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, kościół św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza czy studzienka Walentego Badylaka. W podziemiach rynku mieści się nie tylko muzeum, ale też kawiarnia i Teatr Satyry „Maszkaron”. Wokół rynku rozciągają się z kolei zabytkowe kamienice i pałace a także renomowane sklepy z towarami ekskluzywnych marek. Nie sposób nie wspomnieć również o licznych restauracjach, pubach, klubach muzycznych i tanecznych, w których każdy z pewnością odnajdzie smaki i dźwięki bliskie jego sercu.

Sukiennice/Pixabay/CCO

Sukiennice/Pixabay/CCO

W alternatywnym świecie

Usytuowanie hotelu pozwala nie tylko na to, by odbyć szybką podróż w czasie i odhaczyć najważniejsze punkty każdego przewodnika po mieście, ale też spędzić czas na wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych. 10 minut spacerkiem zajmuje dojście do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego (ul. Zwierzyniecka 1), z kolei tuż za Rynkiem Głównym znajduje się Teatr Stary (przy ul. Jagiellońskiej 5) oraz Piwnica Pod Baranami.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków