Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Dlaczego do Krakowa warto wybrać się wiosną?

1 czerwca 2015

Jest tyle powodów, by do Krakowa wybrać się właśnie w okresie wiosennym… Na przyjezdnych czekają filmowe i muzyczne emocje, kwitnące parki i ogrody, rejsy po Wiśle, a w hotelach BW Old Town i Galicya specjalne wiosenne pakiety. I właśnie tym wszystkim powodom będzie poświęcony dzisiejszy wpis.

Dla miłośników przyrody

Jedną z największych atrakcji Krakowa w okresie od połowy kwietnia do połowy października jest Ogród Botaniczny UJ. Można w nim zobaczyć naprawdę wyjątkowe okazy drzew i roślin, m.in. gatunki mięsożerne. Bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy – 4. Seniorzy powyżej 70 lat i dzieci do lat 4 ogród mogą zwiedzać nieodpłatnie.

Od 29 maja do 14 czerwca w Krakowie odbędzie się 10 edycja festiwalu „Święto ogrodów”. W tych dniach wstęp do Ogrodu Botanicznego będzie wolny. W ramach festiwalu organizowane jest m.in. zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci, wystawy i koncerty.

Pełny program festiwalu można zobaczyć tutaj: http://www.swietoogrodow.pl/program.php

Dla miłośników aktywności

Bulwary Wiślane to idealne miejsce na spacer, rowerową wycieczkę czy rolki. Kiedy tylko robi się trochę cieplej, spacerowe alejki zaludniają się, a na terenach pokrytych trawą pojawiają się piknikowe koce. Bardziej wprawieni cykliści chętnie korzystają z trasy rowerowej prowadzącej z klasztoru w Tyńcu aż do Niepołomic.

bicycles-367104_640

Dla wilków morskich

W cieplejsze dni, których w maju i czerwcu zazwyczaj nie brakuje, warto skorzystać z krakowskiego Tramwaju Wodnego, który sezon rejsów rozpoczął w pierwszy majowy weekend. Od wtorku do niedzieli kursuje on na trasie Stopień Dąbie – Przystań KKW 1929, w soboty, niedziele i święta można się nim przeprawić z Kazimierza do klasztoru w Tyńcu, a w niedziele z Kazimierza na Most Wandy. Łódź jest w stanie pomieścić ok. 12 osób, niektóre modele są również przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
Rozkład rejsów można znaleźć tutaj: http://www.zis.krakow.pl/_pliki_/upload/14302998631162.pdf

Miłośnicy żeglugi w okresie od maja do września mogą wybrać się również w rejs wycieczkowy – dzienny lub nocny. Z pokładu można podziwiać zamek na Wawelu, smoczą jamę i inne atrakcje Krakowa. Na indywidualne zamówienie na statku organizowane są również imprezy czy koncerty.

poland-661887_640

Dla miłośników dobrej zabawy

Wyjątkowe wydarzenia kulturalne organizowane są w Krakowie praktycznie w każdy weekend. Maj i czerwiec nie stanowią w tym względzie wyjątku. 27 maja rusza Festiwal Muzyki Filmowej, na którym tradycyjnie pojawią się twórcy światowego formatu. Warsztaty w ramach festiwalu poprowadzi prof. Daniel Carlin, współpracownik m.in. Francisa Forda Coppoli, Tiny Turner i Ennio Morricone. W maju odbywają się również: Festiwal Literacki Czesława Miłosza czy Krakowski Festiwal Filmowy. Największym wydarzeniem czerwca jest niewątpliwie Festiwal Kultury Żydowskiej, ale warto wspomnieć także takie imprezy jak Wielka Parada Smoków, Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych czy Jarmark Świętojański.

Dla miłośników wyjątkowych okazji

Specjalne wiosenne atrakcje dla osób odwiedzających Kraków przygotowały również hotele BW Old Town i BW Galicya. Dzięki nim poznawanie największych atrakcji stolicy Małopolski czy też zakupy w największych galeriach handlowych będą jeszcze większą przyjemnością.

W okresie do końca sierpnia goście hoteli BW Old Town i BW Galicya mogą skorzystać ze specjalnego pakietu. Obejmuje on:

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
http://www.bwkrakow.pl/bwoldtown/special/krakow-city-break/

http://www.bwkrakow.pl/bwgalicya/special/krakow-city-break/

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków