Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków – najlepsze miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi

12 czerwca 2015

Wakacje to idealny czas na odwiedziny Krakowa.  Dlaczego? Bo w tym słonecznym okresie w mieście z pewnością nie zabraknie wyjątkowych rozrywek dla najmłodszych. Muzea, teatry czy domy kultury co roku organizują imprezy dedykowane dzieciom. Wśród nich znajdują się cykliczne warsztaty czy półkolonie. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na niepowtarzalne koncerty, festiwale czy przedstawienia.

Fascynacje koleją

Dla wszystkich entuzjastów kolei, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych, prawdziwą niespodziankę przygotowało Nowohuckie Centrum Kultury. Na wystawie obejmującej ponad 700 metrów kwadratowych zostaną zaprezentowane makiety kolejek, wagonów, wiaduktów oraz pozostałych elementów infrastruktury kolejowej. Będzie można zobaczyć nie tylko najnowsze modele, ale też starodawne ekspozycje, które przywołają wspomnienia z dzieciństwa u niejednego rodzica. Ta wystawa będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla dzieci zafascynowanych koleją. Wszystkie osoby zainteresowane modelarstwem czy konstruowaniem będą mogły wymienić się wiedzą i doświadczeniami z innymi pasjonatami makiet.

corn-766193_640

Nowohuckie Centrum Kultury znajduje się przy alei Jana Pawła II 232, z hotelu Best Western Galicya dotrzemy tam samochodem w około 25 minut.
Wystawa: 13, 14 czerwca, 10.00-14.00 i 15.00-19.00.

Tradycja wypieku chleba

Mocno osadzony w tradycji tego regionu wypiek chleba opartego na pradawnych recepturach przypomni o sobie podczas corocznego Święta Chleba. Będzie ono obfitowało w zajęcia skierowane do dzieci. Z myślą o najmłodszych zaplanowano warsztaty i liczne konkursy. Będą oni mogli również pomóc w wyrabianiu ciasta na chleb i bułki, a następnie w ich wypieku. Atrakcjom będą towarzyszyły koncerty i degustacje regionalnych i ekologicznych produktów.

Plac Wolnica, na którym odbędzie się Święto Chleba, jest oddalony od hotelu Best Western Galicya o ok. 10 minut jazdy samochodem.
Święto Chleba: od 12 do 14 czerwca.

breads-387544_640

Artystyczny piknik

Niedziela u Decjusza to wyjątkowa impreza plenerowa, polegająca na połączeniu różnych dyscyplin: teatru, muzyki, tańca i sztuk wizualnych. Przez cały dzień na estradzie będą odbywać się koncerty lokalnych zespołów, w tym również dziecięcych, oraz pokazy tańca. Równolegle o rozrywkę najmłodszych zadbają stanowiska naukowe oraz gry interaktywne. Warto podkreślić, że motywem tegorocznej imprezy są tańce świata. Ich właśnie będą dotyczyły pokazy i konkursy. Twoje dziecko będzie miało okazję nauczyć się tradycyjnego tańca nawet z najbardziej oddalonego zakątka świata.

Willa Decjusza znajduje się na terenie Woli Justowskiej przy ul. 28 Lipca 1943. Z hotelu BW Galicya dotrzemy tam w 20 min samochodem.
Niedziela u Decjusza: 14 czerwca.

Bajkowy świat

Wybierając termin wizyty w Krakowie, warto wziąć pod uwagę coroczny cykl niesamowitych spotkań z bajką. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca Twoja pociecha będzie miała okazję nie tylko poznać bajki w pomysłowych aranżacjach, lecz także osobiście wziąć w nich udział. Spektakle odbywają się dwa razy dziennie, więc miejsc z pewnością wystarczy dla wszystkich chętnych. Całe spotkanie obejmuje aż 5 godzin atrakcji, w tym godzinny spektakl. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, dzięki czemu nawet nieplanowana wizyta w mieście może zamienić się w wyjątkową przygodę.

Bajkowe Niedziele będą się odbywać w Galerii Bronowice. Z hotelu BW Galicya dotrzemy tam w ok. 30 minut samochodem.
Bajkowa niedziela:
28.06 – Indiańska wioska
26.07 – Lato w mieście, czyli jak nie nudzić się w wakacje
30.08 – W krainie krasnoludków

Muzeum dla dzieci

Tegoroczny program Muzeum Lotnictwa Polskiego obfituje w zajęcia poświęcone najmłodszym. W wakacje aż dwukrotnie odbędzie się cykl warsztatów i pokazów. W wyjątkowym otoczeniu statków powietrznych najmłodsi będą mogli rozwijać swoje pasję i nabywać nowe umiejętności. Harmonogram spotkań obejmuje cztery grupy tematyczne: sztukę, modelarstwo, fotografię i sport. Spotkania będą prowadzone przez pracowników muzeum oraz zaproszonych gości, specjalistów w danej dziedzinie. Każde dziecko, które mimo wakacji pragnie poszerzać swoją wiedzę, świetnie odnajdzie się na tego typu spotkaniach.

Muzeum Lotnictwa Polskiego znajduje się przy alei Jana Pawła II 39, z hotelu Best Western Galicya dotrzemy tam samochodem w 25 minut.
Harmonogram zajęć
07.07/04.08. – Artyści na start
08.07/05.08 – Młody Modelarz
09.07/06.08 – Nauka fotografii
10.07/07.08 – Wakacyjnie na sportowo
Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 9.30 do 12.30

Piękno motyli

Nie bez powodu motyle są nazywane najpiękniejszymi owadami świata. Ich barwne skrzydła zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych. W krakowskim Muzeum Przyrodniczym w wakacje będzie można podziwiać najwspanialsze rajskie okazy z Nowej Gwinei i Wysp Salomona z unikatowej kolekcji Teofila Baldwina Kiełczyńskiego . Dodatkowo będzie można zapoznać się z typowymi europejskimi, w tym polskimi, gatunkami. Niewątpliwie największą atrakcją wystawy będą jednak żywe, tropikalne motyle, pochodzące z najbardziej oddalonych zakątków świata.

Muzeum Przyrodnicze ma swoją siedzibę na ul. Św. Sebastiana 9, piesza droga z hotelu Best Western Galicya zajmie jedynie kwadrans.
Czas trwania wystawy: do 31.12.2015.

papilio-44882_640

 

 

Kolorowy wypoczynek

Czas spędzany w Krakowie stara się uprzyjemniać rodzinom z dziećmi także hotel BW Galicya. W pokojach czekają na najmłodszych kolorowa pościel, kolorowanki i kredki, a w restauracji specjalne kolorowe kubeczki.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków