Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Luty w Krakowie – najciekawsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

27 stycznia 2016

Wielkie nazwiska, kultowe tytuły, zapierające dech w piersiach widowiska. Luty w Krakowie zapowiada się niezwykle interesująco. Długie, nudne, zimne wieczory z pewnością nie grożą nikomu, kto zdecyduje się w nadchodzącym miesiącu odwiedzić stolicę Małopolski.

Operowo

To będzie prawdziwa uczta dla miłośników opery i operetki. 1 lutego w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych w wykonaniu najlepszych solistów, muzyków i tancerzy baletowych Teatru Narodowego Opery i Baletu w Odessie, będącego najstarszym teatrem obwodu odeskiego Ukrainy. Całości dopełnią tradycyjne ukraińskie pieśni narodowe i najpopularniejsze kawałki musicalowe.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Starym Mieście

Baletowo

Miłośnicy baletu w lutym z pewnością nie będą narzekać. Już 2 lutego o godzinie 19 na scenie ICE Kraków Congress Centre zobaczyć będzie można klasykę gatunku, czyli Jezioro łabędzie Czajkowskiego w wykonaniu Ukraińskiego Teatru Narodowego. 17 lutego z kolei do Krakowa zawita Moscow City Balet ze swoją wersją Romea i Julii. Olśniewające kostiumy, zapierająca dech w piersiach choreografia i ponadczasowa historia kochanków z dwóch zwaśnionych rodów to znakomita propozycja na zimny, lutowy wieczór.

ballet-534357_960_720

Teatralnie

Luty to również kilka prawdziwych perełek teatralnych. 5 lutego w ramach Forum na Rzecz Onkologii w Sali Teatralnej ICE Kraków odbędzie się spektakl charytatywny „32 omdlenia”, na który składają się trzy jednoaktówki Czechowa („Niedźwiedź”, „Oświadczyny”, „Historia zakulisowa”). Na scenie pojawią się Krystyna Janda, Jerzy Stuhr i Ignacy Gogolewski, a dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc chorym.
Ciekawy wieczór zapowiada się także 12 lutego w Teatrze Capitol. W komedii „Dajcie mi tenora” wystąpią m.in. Katarzyna Zielińska, Katarzyna Skrzynecka, Olaf Lubaszenko i Mariusz Kaliszuk.

Plakat spektaklu "Dajcie mi tenora"

Plakat spektaklu „Dajcie mi tenora”

Na wesoło

2 lutego w Krakowie w ramach 3. Galii Stand-Up Comedy będzie można zobaczyć najlepszych wykonawców gatunku, takich jak Abelard Giza, Rafał Rutkowski, Kacper Ruciński, Karol Kopiec, Łukasz „Lotek” Lodkowski oraz Rafał Pacześ.
20 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury połączone siły Kabaretu Hrabi i kabaretu Jurki zaprezentują program „Aktorem w płot”. Dobra zabawa gwarantowana.

Naukowo

Konferencji TED, łączących naukę z rozrywką, nikomu przedstawiać nie trzeba. Osoby, które lubią nowinki naukowe i bardzo chętnie ćwiczą przy tym język angielski z pewnością ucieszy fakt, że 16 lutego na dużym ekranie będzie można zobaczyć retransmisję z wykładu inauguracyjnego „TED 2016. Marzenie”, jaki odbędzie się w dniach 15-22 lutego w Vancouver. Trwający ok. 100 minut cykl wykładów będzie można zobaczyć w 9 wybranych kinach sieci Multikino, m.in. w Krakowie.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków