Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Największe wydarzenia i koncerty w Krakowie w 2016 roku

29 października 2015

Są wydarzenia, których nie można przegapić. Są imprezy, na które tak trudno dostać bilety, że trzeba je planować na długie miesiące do przodu. W Krakowie wyjątkowych widowisk w 2016 roku z pewnością nie zabraknie. Które dni warto zarezerwować w swoim kalendarzu już teraz?

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 w Krakowie – 15 do 31 stycznia 2016

Na to wydarzenie od dawna czekają miłośnicy piłki ręcznej. I trudno się temu dziwić, bo w styczniu do Polski, w tym do Krakowa, zjadą najlepsze drużyny ze Starego Kontynentu. Mało tego, to właśnie w stolicy małopolski Polacy rozegrają wszystkie swoje mecze.
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej odbędą się od 15 do 31 stycznia. W turnieju wystąpi 16 zespołów. Krakowskie mecze zostaną rozegrane w Tauron Arenie, przy ul. Stanisława Lema. W hali znajduje się 11 554 miejsc siedzących, a do dyspozycji osób przyjeżdżających na sportowe wydarzenia jest 1 341 miejsc parkingowych.

Tauron Arena/ Wikipedia/ Piotr Tomaszewski

Tauron Arena/ Wikipedia/ Piotr Tomaszewski

Koncert Paris! The Show w Krakowie – 3 marca 2016

W marcu w Krakowie będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko muzyczne, będące swego rodzaju hołdem złożonym najsłynniejszym francuskim piosenkom okresu powojennego. Paris! The Show do polski zawita po raz pierwszy. Podczas spektaklu publiczność usłyszy piosenki, które przed laty wykonywali m.in. Charles Aznavour, Jacques Brel, Edith Piaf, Maurice Chevalier, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Josephine Baker, Yves Montand. Na scenie wystąpią Annie Carrere, Jules Grison i Stephanie Impoco. Będzie im towarzyszył zespół instrumentalny i tancerze.
Spektakl będzie można zobaczyć 3 marca w Centrum Kongresowym ICE przy ul. Konopnickiej 17.

Koncert Scorpions w Krakowie – 4 marca 2016

4 marca w Tauron Arenie wystąpi legenda muzyki rockowej, zespół Scorpions. Kapela ma na swoim koncie 20 albumów studyjnych, ponad 75 mln sprzedanych płyt i hity takie jak „Wind Of Change”, „Rock You Like A Hurricane”, „Send Me An Angel”, „Big City Nights”, czy „Still Loving You”. Grupa odwiedziła Polskę w maju tego roku. Koncert w Atlas Arenie w Łodzi zgromadził ponad 14 tysięcy osób. Krakowskie show będzie jednak wyjątkowe, bo odbędzie się w ramach trasy z okazji 50-lecia zespołu.

Koncert Black Sabbath w Tauron Arenie – 2 lipca 2016

W 2016 roku w Krakowie wystąpi jeszcze jedna legendarna kapela – Black Sabbath. Koncert brytyjskiej grupy z Birmingham, grającej hard rocka i heavy metal, będzie częścią europejskiej trasy „The End” – The Final Tour”. Podczas show miłośnicy ostrych brzmień usłyszą największe hity Black Sabbath.
Koncert odbędzie się 2 lipca w Tauron Arenie.

Black Sabbath, rok 1970/ Wikipedia

Black Sabbath, rok 1970/ Wikipedia

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie – 26 do 31 lipca 2016

W drugiej połowie lipca do Krakowa zjedzie młodzież z całego świata. Wszystko po to, by spotkać się z papieżem Franciszkiem, wspólnie modlić, słuchać katechez biskupów oraz pogłębiać własna wiarę. Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 będą słowa jednego z błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Ojciec Święty z młodymi spotka się w dniach od 26 do 31 lipca.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków