Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Turystyka, podróżowanie, europejskie miasta

26 lipca 2017

Nastały wakacje. To czas, kiedy wszystko sprzyja podróżowaniu. Co zrobić, jeśli nie masz urlopu, a pogoda aż prosi, aby gdzieś wyjechać. Przedstawimy Ci kilka propozycji miast europejskich, które możesz odwiedzić dysponując zaledwie wolnym weekendem. Oto kilka miejsc, gdzie bez problemu dostaniesz się z Krakowa, a wyjazd przyniesie Ci wiele wspaniałych wspomnień.

Podróż do Niemiec

 

Brama Brandenburska

Berlin to miasto, które zachwyca bogatą architekturą. Jest tu tak wiele atrakcji turystycznych, że na pewno będzie coś, co zachęci Cię do odwiedzenia tej europejskiej stolicy. Co ciekawe, wiele miejsc możesz zobaczyć zupełne za darmo. Wyjazd do Belina to świetny pomysł dla tych, którzy lubią podróżować oszczędnie. Szczególnie, że bilety na autobus Kraków – Berlin, możesz kupić w naprawdę niskiej cenie.

W centrum Berlina znajduje się ogromny park Großer Tiergarten, który jeszcze kilkaset lat temu służył, jako teren łowiecki dla króla. Na środku tego sporego obszaru zieleni znajduje się Kolumna Zwycięstwa, upamiętniająca zwycięstwo Prus nad Danią, Austrią i Francją.

Zabytek, który wręcz trzeba zobaczyć w Berlinie to Brama Brandenburska. Śmiało można nazwać ją charakterystycznym punktem miasta.

W pobliżu Bramy Brandenburskiej znajduje się Pomnik Pomordowanych Żydów w Europie. Jego duże znaczenie historyczne, a także zaskakująca forma sprawia, że warto uwzględnić go podczas zwiedzania.

Będąc w Berlinie koniecznie odwiedź gmach parlamentu Niemiec (Reichstag). Po wcześniejszym zarejestrowaniu przez Internet, jego szklaną kopułę możesz odwiedzić zupełnie za darmo.

Co jeszcze warto zobaczyć w Berlinie?

Pamiętaj, aby na miejscu skosztować lokalnego jedzenia. Ulubioną barową potrawą mieszkańców Berlina jest pieczona kiełbasa z sosem Curry.

Przed podróżą wypocznij w Hotelu na Starym Mieście i już dziś zarezerwuj pokój!

Podróż do Czech

 

Most Karola nocą

Praga to perełka wśród Europejskich stolic. Jest niezwykle klimatyczna i bogata w zabytki architektury. Prawdopodobnie dlatego odwiedzana jest przez tak wielu turystów. Dla tych, którzy w podróż do Pragi wyruszają z Krakowa jest to szczególnie atrakcyjne miejsce pod względem dojazdu. Autobus Kraków – Praga kursuje kilka razy w ciągu dnia.

Co warto zobaczyć w Pradze?

Most Karola

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Pragi. Szczególnie pięknie wygląda nocą. O zmierzchu można oglądać z niego pięknie podświetlony zamek praski – to naprawdę wspaniały widok.

Hradczany

To tu skumulowane są jedne z najważniejszych zabytków Pragi. W tej „królewskiej” dzielnicy znajduje między innymi Zamek Królewski, a także Katedra św. Wita, będąca jednym z symboli stolicy Czech. Hradczany to także urocza Złota Uliczka i Bazylika św. Jerzego.

Rynek Starego Miasta

Jest on wręcz oblegany przez turystów. Nie bez powodu – to najstarsze miejsce w Pradze. To obowiązkowy punkt zwiedzania Pragi, ponieważ został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jozefov

Czyli dawna dzielnica żydowska. Wartymi zobaczenia są tu liczne synagogi, a także stary cmentarz.

Wyszehrad

Znajduje się tu Cmentarz Wyszehradzki, czyli miejsce pochówku znamienitych Czeskich pisarzy i innych artystów.

Podczas wyjazdu do Pragi warto spróbować dań, które są charakterystyczne dla kuchni naszych sąsiadów. Czesi lubują się we wszelkiego rodzaju knedlach, a także w panierowanym i smażonym serze.

 

Podróż do Austrii

 

Pałac Schönbrunn

Austria to kolejny kraj znajdujący się stosunkowo blisko Polski. W tym przypadku także polecamy Ci stolicę, ponieważ jest tam wiele miejsc, które warto odwiedzić. Co więcej, autobusy Kraków – Wiedeń kursują często, a bilety niejednokrotnie można kupić w niskiej cenie.

Wybierając się na weekendową wycieczkę do Wiednia, koniecznie musisz zobaczyć:

Pałac Schönbrunn

Jest to dawna letnia rezydencja rodziny Carskiej. To nie tylko piękny budynek, ale także rozległe ogrody w stylu francuskim. W 1996 roku pałac wraz z całym kompleksem wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. We wnętrzach tego barokowego pałacu znajduje się między innym Salon Chiński, Sala Lustrzana, czy Pokój Milionowy.

Tiergarten Schönbrunn

Czyli ogród zoologiczny. Znajduje się on na terenie Pałacu Schönbrunn. Jest to najstarsze działające zoo na świecie.

Hofburg

To piękny pałac, który stanowił oficjalną siedzibę dla dworu Habzburgów. Dominuje tu styl barokowy i klasycyzm. W jednym ze skrzydeł tego pałacu znajduje się obecnie rezydencja prezydenta Austrii.

Katedra św. Szczepana

Mieści się ona w najstarszej części miasta. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych gotyckich świątyń w Europie. Znajdują się w niej znakomite dzieła sztuki np. grobowiec cesarza Fryderyka II.

Opera Wiedeńska

Austriacy kochają muzykę. To właśnie z Wiednia pochodził wielki kompozytor Johann Strauss (ojciec, jak i syn). To jedna z najważniejszych scen operowych na świecie.

Jeśli zechcesz zasmakować austriackiej kuchni, koniecznie spróbuj charakterystycznego dla tego kraju sznycla po wiedeńsku. Nie zapomnij także o deserze, tu proponujemy Ci Tort Sachera, określany mianem „króla deserów”.

 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków