Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Z tych atrakcji skorzystasz w Krakowie tylko wiosną i latem

17 maja 2016

Kraków to miejsce, które przyciąga turystów przez cały rok. W końcu liczne muzea zwiedzać można nie tylko w wakacje. Są jednak atrakcje, które funkcjonują wyłącznie w okresie wiosenno-letnim. I dla których stolicę Małopolski warto odwiedzić właśnie w cieplejsze miesiące.

Krakowski Tramwaj Wodny

W okresie od 1 maja do końca września turyści mogą skorzystać z Krakowskiego Tramwaju Wodnego. To świetny sposób na uatrakcyjnienie zwiedzania miasta i szybkie dotarcie do najważniejszych lokalizacji.
Łodzie są w stanie przewieźć do 12 osób. Są również przystosowane do przewozu rowerów. Długość szlaku turystycznego wynosi ok. 10 kilometrów i obejmuje 13 przystanków. Trasa tramwaju prowadzi od Galerii Kazimierz przez Stare Miasto aż po ul. Flisacką (Salwator). Korzystając z łodzi dotrzeć można ponadto do klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.
>> Sprawdź rozkład

Ogród Botaniczny

W okresie wiosenno-letnim z całą pewnością warto wybrać się również do Ogrodu Botanicznego UJ. Z kilku powodów. Po pierwsze, od 26 września godziny zwiedzania ogrodu są stopniowo skracane, a w okresie zimowym (mniej więcej do połowy kwietnia) można go zobaczyć wyłącznie przy okazji różnych wydarzeń – wystaw, prelekcji. Po drugie, to w tym okresie organizowane są dwa wyjątkowe wydarzenia: Noc Muzeów (13 maja) oraz Festiwal Święto Ogrodów (3-19 czerwca). Nikomu nie trzeba też mówić, że kwiaty kwitną przede wszystkim wiosną i w lecie i to właśnie wtedy w ogrodzie jest najpiękniej.

Ogród botaniczny/Magdalia25/Wikimedia

Ogród botaniczny/Magdalia25/Wikimedia

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa. Sprawdź terminy!

Ogród doświadczeń im. S. Lema

Sezon w Ogrodzie będącym oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie rozpoczyna się w drugiej połowie kwietnia i trwa do końca października. Na terenie parku o powierzchni ponad 6 ha znaleźć można urządzenia demonstrujące zjawiska z zakresu fizyki, optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Mają one charakter interaktywny, co dodatkowo zachęca do nauki i zabawy oraz pobudza do myślenia. Oprócz instalacji na terenie ogrodu znajdują się również Lem-birynt, Zapachowo oraz Geo-gródek.

Zakrzówek

Zalew Zakrzówek, który powstał w 1990 roku w wyniku zalania starego wapiennego kamieniołomu, to jedno z ulubionych miejsc krakowian w okresie letnim. Na brzegach zbiornika z przyjemnością wypoczywają i opalają się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta. I nie przeszkadza im w tym fakt, że kąpiel w zbiorniku – w związku z niepokojącą ilością utonięć – została zabroniona.

Zalew w Zakrzówku/Wikimedia

Zalew w Zakrzówku/Wikimedia

Zalew dostępny jest jednak dla nurkujących. Swoją bazę ma tam Centrum Nurkowe Kraken. Trudno się jednak dziwić, gdyż Zakrzówek ze swymi pionowymi wapiennymi skałami, wyjątkową historią oraz przejrzystą wodą należy do najpiękniejszych akwenów nurkowych w Polsce. Do jego największych atrakcji należy wrak dużego fiata, dawna przebieralnia robotników oraz wrak autobusu.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków