Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zaplanuj idealne wakacje w Krakowie

26 lipca 2017

Letni Kraków odkryje przed Tobą pełnię swojego uroku. Malownicze, zabytkowe budynki przeplatają się tu z połaciami soczystej zieleni. Hotel Best Western Old Town, położony w historycznym centrum Krakowa, jest idealną bazą do wyjścia miastu na spotkanie.

Best Western Old Town – luksus w sercu miasta

Czym kierujesz się przy rezerwacji wakacyjnych noclegów? Z pewnością pomyślałeś o lokalizacji obiektu. I bardzo słusznie – gdy zwiedzasz duże miasto, hotel w ścisłym centrum zapewni Ci najwyższy komfort. Wystarczy Ci krótki spacer, by znaleźć się w zabytkowej części Krakowa, a gęsta sieć komunikacyjna pozwoli Ci łatwo dotrzeć do każdego punktu w mieście.

Hotel Best Western Old Town przy ulicy św. Gertrudy spełni wszystkie Twoje oczekiwania – tym bardziej, że tegoroczne lato witamy w nowej odsłonie. Odnowione, komfortowe wnętrza hotelu gwarantują Ci pełen relaks, a każda noc w naszym hotelu zagwarantuje Ci regenerację sił przed kolejną porcją wrażeń.

Apartament w hotelu Best Western Old Town /fot. bwkrakow.pl

Hotel jest oddalony od Rynku Głównego zaledwie o 600 metrów; od Dworca Głównego i Wawelu dzieli Cię tylko kilometr. Do każdego z miejsc powiedzie Cię przyjemna trasa wzdłuż Plant. Ulica św. Gertrudy jest także świetnie skomunikowana z resztą miasta: przystanki tramwajowe przy Dworcu Głównym i Poczcie Głównej to jedne z najważniejszych węzłów przesiadkowych.

Zamelduj się w hotelu Best Western Old Town, a Kraków stanie przed Tobą otworem! Wolisz zostać w centrum czy odkrywać urokliwe zakątki przedmieść? Zanim podejmiesz decyzję, poznaj kilka letnich miejskich atrakcji.

Nie masz pomysłu na wakacje? Zarezerwuj nocleg w Hotelu Best Western Kraków!

Zatrać się w zieleni!

Planty i Bulwary Wiślane to wizytówki grodu Kraka; przyjemnych terenów zielonych nie brakuje jednak w żadnym zakątku miasta. Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe promują je w akcji „Zatrać się w zieleni”. Inicjatywa obejmuje 3 pomysły na spędzanie wolnego czasu pod chmurką. Zajęcia są tak różnorodne, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Park Jordana, park Kościuszki, park Decjusza i park Bednarskiego zmienią się latem w odkryte sale gimnastyczne! Instruktorzy z renomowanych krakowskich klubów poprowadzą tu bezpłatne zajęcia dla miłośników sportu i zdrowego stylu życia. Szeroka oferta zajęć obejmuje biegi, nordic walking, stretching, pilates, gimnastykę dla mam i wiele innych aktywności.

Zajęcia fitness to część programu weekendowych pikników, organizowanych przez całe wakacje w parkach, na Plantach i nad Zalewem Nowohuckim. Atrakcji nie zabraknie: poza grupowymi ćwiczeniami możesz wziąć udział w turnieju buli, minipiłki nożnej lub meczu badmintona. Po sportowych zmaganiach wypoczniesz na leżaku w strefie relaksu, a jeśli złapie Cię głód, możesz skusić się na pyszną przekąskę z food trucku.

To jedna z najciekawszych form promocji spędzania czasu na świeżym powietrzu – ekologiczny Parkobus kursuje między parkami i zalewami wodnymi w całym mieście. Pojazd zatrzymuje się na wybranych przystankach autobusowych. Po dotarciu na miejsce możesz wziąć udział w spacerze przyrodniczym z przewodnikiem. To doskonała okazja, by posłuchać ciekawostek ciekawostek ze świata lokalnej fauny i flory.

Krakowski Park Jordana /fot. Wikimedia

Jak ryba w wodzie

Wakacje są nieważne bez przynajmniej jednej kąpieli. Krakowianie i turyści chętnie pływają i opalają się na Plaży Bagry w Rejonie Płaszowa. Na pewno nie będziesz się tu nudzić: na terenie kąpieliska znajdują się boiska do piłki plażowej oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego: rowerków i kajaków. W tym roku otwarto także część zalewu Zakrzówek. Koniecznie wybierz się tam przynajmniej raz: zalew, nazywany „krakowskim fiordem” cieszy oko krystalicznie czystą wodą i malowniczym otoczeniem Skałek Twardowskiego. Można tu korzystać z dwóch kąpielisk: płytkiego baseniku dla dzieci i stawu o 2-metrowej głębokości.

Wieczorny seans pod chmurką

Po aktywnym dniu na świeżym powietrzu miło zrelaksować się przy dobrym filmie. Oczywiście nie musisz chować się w tym celu pod dachem! Łap każdy ciepły wieczór i wybierz się do plenerowego kina, by przypomnieć sobie ponadczasowe klasyki lub nadrobić niedawne premiery filmowe. Krakowskie plenerowe kina znajdują się m. in. w przestrzeni Tytano (ul. Dolnych Młynów), w ogrodzie Centrum Młodzieży (ul. Krupnicza), na terenie BAL na Zabłociu i nad Zalewem Nowohuckim obok gmachu NCK.

Zalew Zakrzówek w Krakowie /fot. Wikimedia

 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków