Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zaplanuj wizytę w Krakowie

26 sierpnia 2015

Wizyta w danym mieście nie zawsze trwa tydzień i jest ściśle zaplanowana. Czasem jedziemy gdzieś w sprawach biznesowych i nagle okazuje się, że zostało nam sporo wolnego czasu do zagospodarowania. Gdzie w Krakowie pójść na spacer?Jak z całego ogromu miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, wybrać te, które zainteresują właśnie nas? I jak szybko je odnaleźć? Jest na to kilka sposobów.

Wirtualny spacer

Wirtualne panoramy Krakowa pozwalają odbyć spacer po mieście bez ruszania się sprzed komputera. Poszczególne panoramy można oglądać w wersji dziennej lub nocnej oraz w różnych porach roku. Dzięki aplikacji Street View istnieje opcja zwiedzenia Krakowa ulica po ulicy, przyjrzenia się z bliska poszczególnym zabytkom i sprawdzenia ich lokalizacji. Co więcej, do najpopularniejszych obiektów, takich jak muzea czy obiekty sakralne można wejść.
Zarówno w wersji komputerowej jak i mobilnej istnieje możliwość skorzystania z systemu wyznaczania trasy dojazdu z miejsca, w którym się w danej chwili znajdujemy do wyznaczonego celu.

Przewodnik w formie aplikacji

MyKRK to aplikacja będąca połączeniem podręcznego przewodnika z aktualnym informatorem. W tym pierwszym znajdziemy bazę najpopularniejszych krakowskich atrakcji i najsłynniejszych zabytków, opisy tras turystycznych, informacje o muzeach, galeriach czy obiektach sakralnych. Nasz prywatny przewodnik – dzięki wbudowanej nawigacji do punktu – pomoże nam dotrzeć do miejsca, które chcielibyśmy zobaczyć a także – jeśli zgłodniejemy lub poczujemy się zmęczeni – wskaże najkrótszą drogę do restauracji czy hotelu. Z informatora dowiemy się, jakie imprezy, koncerty czy spotkania w danym dniu odbywają się w Krakowie, gdzie znajduje się najbliższa wypożyczalnia rowerów i kiedy odjeżdża najbliższy autobus czy pociąg do naszego hotelu. W aplikacji znajdziemy ponadto adresy instytucji publicznych, dworców i aptek oraz ważne numery telefonów. Twórcy myKRK nie zapomnieli również o kierowcach. Z myślą o nich udostępniono informacje o wypożyczalniach samochodów i strefach parkowania.

 

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.cyfronet.mykrk2013&hl=pl

 

Nie zapomnij zarezerwować terminu w Regent Hotel Kraków Kazimierz

 

Kamery internetowe

Przydatnym rozwiązaniem mogą okazać się również kamery internetowe. Znajdują się one na Rynku Głównym (w kierunku Sukiennic i od ul. Brackiej), Rynku Podgórskim, Wawelu i na ul. Grodzkiej, a obraz z nich można oglądać na stronie www.krakow.pl. Korzystając z kamer, sprawdzimy, co ciekawego dzieje się w danym momencie na rynku i czy warto tam pójść w danej chwili.

Link do wszystkich kamer: http://www.webcamera.pl/szukaj?keyword=krak%C3%B3w

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków