Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zimowy weekend w Krakowie – jak spędzić czas?

15 grudnia 2016

Każda pora roku jest dobra, by spędzić weekend w Krakowie! Zimowa sceneria kreuje niepowtarzalną atmosferę miasta, a szeroka oferta kulturalno-rekreacyjna obfituje w liczne atrakcje dla starszych i młodszych turystów.

W świątecznej atmosferze

Krakowski Rynek już od listopada przeistacza się w zimową krainę. Miejski jarmark bożonarodzeniowy to gratka dla miłośników lokalnych tradycji i specjałów. Na straganach dominuje rękodzieło z okolic Krakowa i pobliskiego Podhala: ręcznie malowane bombki, ozdoby świąteczne, ludowa biżuteria, odzież i galanteria z naturalnej wełny lub skóry.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Kazimierzu. Sprawdź wolne terminy!

Amatorzy regionalnej kuchni mogą skosztować grillowanych oscypków, tradycyjnego bigosu lub kwaśnicy, a także zakupić słodkie prezenty dla bliskich: miód, bakalie, nalewki lub bogato zdobione pierniki. Nie zapomnij o obowiązkowym przystanku przy beczkach z galicyjskim grzańcem. Kubek gorącego, korzennego wina pomoże Ci przezwyciężyć najbardziej srogie mrozy!

krakow-1165348_960_720

Sukiennice zimą/ Pixabay

Aktywny wypoczynek

Solidna porcja ruchu to doskonały sposób, by rozgrzać się w mroźny dzień. Lodowisko w parku Jordana to jedna z największych zimowych atrakcji Krakowa. Klienci mają do dyspozycji dwie odkryte tafle na terenie Błoń. Przejażdżka w południowym słońcu lub przy nastrojowym świetle lampek i akompaniamencie muzyki umili każdy zimowy weekend – niezależnie od tego, czy spędzasz go z rodziną, czy w grupie przyjaciół.

Amatorzy łyżwiarstwa pod gołym niebem mogą skorzystać także z obiektów koło Dworca Głównego lub Nowohuckiego Centrum Kultury. W przypadku załamania pogody warto natomiast odwiedzić jedno z krytych lodowisk. Zadaszone ślizgawki znajdują się między innymi w Tauron Arenie, na Woli Justowskiej lub na stadionie Cracovii.

Wieczorny spacer po Starym Mieście to propozycja na romantyczny weekend we dwoje. Efektownie oświetlone, ośnieżone uliczki emanują magicznym urokiem. Możecie udać się na przechadzkę wokół Rynku Głównego, niespiesznie okrążyć Planty lub przejść promenadą wzdłuż brzegu Wisły; stamtąd już niedaleko do Kazimierza z jego licznymi knajpkami. Po zakończeniu spaceru warto wstąpić do jednej z nich i uraczyć się gorącą kawą lub grzańcem.

1024px-planty_zima3

A może spacer po plantach?/ Wikimedia Commons

Śladem historii i tradycji

Porywisty wiatr i śnieżna zawierucha nie przeszkodzi Ci w miłym spędzeniu czasu. Turyści mogą korzystać z bogatej oferty krakowskich muzeów, a atrakcji starczy nawet na kilka weekendów! Aby ciekawie spędzić dzień, nie musisz nawet oddalać się od Rynku. W zimie warto odwiedzić pałac Krzysztofory i galerię szopek, wystawianych w trakcie dorocznego konkursu na krakowskim Rynku. Ekspozycja jest otwarta do połowy lutego.

Po wyjściu z Pałacu skieruj się w stronę Sukiennic. Charakterystyczny budynek kryje w sobie kramy z biżuterią i rękodziełem, galerię malarstwa i wejście do podziemnego rezerwatu archeologicznego. Podziemny Rynek to unikat na skalę europejską: turyści mogą zobaczyć bogatą kolekcję oryginalnie zachowanych przedmiotów, fundamentów budowlanych i odcinków dróg, sięgających nawet XI-XII wieku! Ekspozycja przybliża zwiedzającym dzieje Krakowa w okresie przed lokacją miasta i codzienne życie w średniowiecznym grodzie.

jewellery_-_rynek_underground_9159200332

W podziemiach rynku można spędzić długie godziny/ Wikimedia Commons/ Jorge Lascar

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków