Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Dlaczego warto odwiedzić Kraków po zakończeniu epidemii?

23 kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa, która dotknęła niemal wszystkie kraje świata, zmusiła wielu z nas do odwołania lub przełożenia swoich wyjazdowych planów. Kiedy jednak uporamy się z problemami, wiele osób powróci do turystyki i odwiedzania ciekawych miejsc. A wśród nich prym niezmiennie wiedzie Kraków. Dlaczego na pierwszą wyprawę po zakończeniu epidemii wybrać właśnie dawną stolicę Polski?

Zabytki i współczesność

Po pierwsze dlatego, że wizyta w Krakowie to niezbędny punkt programu każdego szanującego się turysty. W żadnym innym mieście nie znajdziemy tylu miejsc związanych z historią Polski – czają się niemal na każdym kroku, za każdym rogiem. Dzięki temu nawet dziesiąta wizyta w Grodzie Kraka pozwala odkryć coś nowego. Nawet po kilku odwiedzinach Wawelu albo Barbakanu, czy też po kilku kilometrach przespacerowanych wokół Rynku możemy znaleźć intrygującą ciekawostkę. Kraków to średniowieczne mury i niezwykłe pamiątki w podziemiach wielu budowli, to austriackie forty obronne, ale także tajemnice prehistorii zapisane w Kopcu Krakusa.

Stolica Małopolski jest też jedynym w swoim rodzaju połączeniem historii ze współczesnością. Prosto ze zwiedzanego zabytku można bowiem wejść do klimatycznej knajpy albo potańczyć w modnym lokalu. W drugim z największych miast Polski zawsze coś się dzieje, a po zakończeniu epidemii koronawirusa Kraków znów będzie tętnił życiem. Do miasta powrócą wyszukane sposoby rozrywki, festiwale i gwar wśród fanów na koncertach gwiazd. A przecież tego wszystkiego najbardziej brakowało nam w czasie epidemii koronawirusa. Wysłuchanie hejnału z wieży kościoła mariackiego w tłumie turystów przypomni nam, że czasy izolacji w końcu minęły.

Udogodnienia dla turystów

Wyprawa do Krakowa po zakończeniu epidemii będzie też zdecydowanie łatwiejsza niż podróże do mniejszych ośrodków. Transport będzie powoli wracał do normy znanej sprzed rozpoczęcia izolacji i kwarantanny, którą przechodziły tysiące Polaków. Najszybciej wznowione zostaną regularne połączenia do największych miast, a Kraków jest dobrze skomunikowany z resztą kraju. Łatwo tam dojechać także samochodem, na przykład korzystając z autostrady A4 – to rozwiązanie szczególnie przydatne dla mieszkańców zachodniej Polski.

Wycieczka do Krakowa będzie więc stosunkowo łatwa do zorganizowania, co może okazać się szczególnie ważne w czasie stopniowego wracania do normalności po epidemii. Miasto dysponuje też bogatą bazą noclegową na każdą kieszeń. Hotele musiały zamknąć swoje podwoje w czasach największego nasilenia epidemii, ale nawet gdy ruch turystyczny wróci ze zdwojonym natężeniem, w Krakowie nie trzeba się martwić o brak miejsc noclegowych. Do tego nadwiślańskiego miasta naprawdę warto wracać.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków