Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Gdzie na shopping w Krakowie?

13 czerwca 2014

Miłośniczki shoppingu najczęściej dzielą się na kilka grup. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez centrów handlowych, gdzie w jednym miejscu znajdą swoje ulubione marki odzieżowe, a przy okazji mogą kupić perfumy, książkę czy nowe kieliszki na wino. Są takie, które wzorem coraz większej liczby celebrytek i szafiarek, najchętniej buszują po second handach, pełnych oryginalnych, czasem nienoszonych, czasem markowych ubrań. Są kobiety, które stawiają na luksusowe marki i takie, które dbają o budżet, robiąc zakupy w outletach. W Krakowie każda z kobiet z pewnością znajdzie coś dla siebie.

1. Centra handlowe

Centra handlowe zlokalizowane są zarówno w samym centrum miasta, jak i na jego obrzeżach.

Galeria Krakowska

1280px-Gkwiki

Foto: Astrorek/ Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Na mapie największych polskich galerii handlowych znajduje się w pierwszej dziesiątce. Zainteresowane modą kobiety znajdą tu zarówno znane marki polskie jak i zagraniczne. Posiada bardzo dobre połączenia z dworcem autobusowym oraz lotniskiem w Balicach. Podobnie jak warszawskie Złote Tarasy położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Gdyby więc okazało się, że nasz pociąg ma kilkugodzinne opóźnienie, czas oczekiwania można wypełnić przyjemnym shoppingiem.

Jak dojechać? Galeria Krakowska znajduje się przy ul. Pawiej 5. Z Hotelu Best Western Kraków Old Town  dojdziemy do niej w ok. 15 minut.

Bonarka City Center

1280px-Bonarkawikiotwarcie

Foto: Astrorek/ Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Bonarka to trzecie pod względem wielkości centrum handlowe w Polsce. 270 najemców, ponad 30 restauracji i kawiarni, 3 200 miejsc parkingowych, największy gigaplex kinowy Cinema City tworzą miejsce, w którym można spędzić długie godziny. Miłośniczki zakupów znajdą tu wszystkie najpopularniejsze marki sieciowe, takie jak C&A, Reserved, Zara, H&M czy Mohito, biżuterię Apart, Yes i Tous oraz sklepy z akcesoriami, torebkami i drogerie.

Jak dojechać? Centrum Handlowe mieści się przy ulicy Kamieńskiego 11. Jeśli zatrzymaliśmy się w Hotelu Best Western Hotel Galicya do Bonarki będziemy mieć niecałe 20 minut piechotą i ok. 3 minut samochodem.

Galeria Kazimierz

1280px-Galeriakazimierzfoto2

Foto: Astrorek/ Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Powierzchnią nie dorównuje Galerii Krakowskiej i Bonarce, ale ma swój niewątpliwy klimat. Powstała bowiem w miejscu zabudowań rzeźni miejskiej, które w części zachowano i odrestaurowano. Znajduje się tu w sumie 160 sklepów i punktów usługowych, a parking mieści 1 800 samochodów.

Zobacz nasze Hotele Kraków Kazimierz

Jak dojechać? Galeria Kazimierz położona jest przy ul. Podgórskiej 34. Idąc spacerkiem, z Hotelu Best Western Kraków Old Town dotrzemy tam w niecałe pół godziny. Samochodem – w 8 minut.

2. Outlety

W Krakowie nie brak również outletów. Największym i najbardziej znanym jest Factory, jedyne w Małopolsce centrum outletowe. Można tutaj kupić odzież popularnych marek nawet do 70% taniej.

Jak dojechać? Outlet Factory położony jest w podkrakowskiej wsi Modlniczka, przy ul. Prof. A. Rożańskiego 32.

3. Luksusowe butiki

W Krakowie coś dla siebie znajdą również kobiety, które lubią wyglądać nie tylko modnie i elegancko, ale też niepowtarzalnie. Im z całą pewnością spodoba się na Rynku Głównym pod numerem 13. Dwie zabytkowe kamienice znajdujące się tuż u wylotu ulicy Grodzkiej skrywają bowiem kameralny pasaż handlowy. To zdecydowanie najbardziej eleganckie miejsce zakupów w Krakowie. Znaleźć tu można marki ubierające największe gwiazdy szklanego ekranu, takie jak Viktor & Rolf, Dolce & Gabbana, Lanvin czy Dsquared2. Z polskich projektantów znajdziemy tutaj ubrania z metką Łukasza Jemioła i Roberta Kupisza.

Jak dojechać? Słynny pasaż 13 znajduje się pod adresem Rynek Główny 13, czyli w samym centrum miasta.

 

 

 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków