Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Opieka zdrowotna w Krakowie

16 grudnia 2014

Zranienia i wypadki zdarzają się również podczas weekendów czy biznesowych wyjazdów. Co wówczas? Gdzie zadzwonić i dokąd zgłosić się po pomoc, gdy przebywa się w Krakowie?

Gdy boli głowa lub potrzebny jest plaster…

Apteki w Krakowie można znaleźć praktycznie na każdym kroku. Najczęściej pracują one w systemie jednozmianowym (od 9 do 16 w tygodniu i od 8 do 14 w co drugą sobotę) lub dwuzmianowym (od 8 do 20 w tygodniu i od 8 do 14 w soboty). Oprócz tego funkcjonuje kilka aptek całodobowych. Są to:

  1.  Apteka Pod Opatrznością, ul. Karmelicka 23.
  2.  Apteka Galla, ul. Kronikarza Galla 26.
  3.  Apteka Dbam o Zdrowie, ul. Kalwaryjska 94.
  4.  Apteka Magiczna, ul. Ćwiklińskiej 10.
  5.  Apteka Dbam o Zdrowie, os. Centrum A bl. 4.
  6.  Apteka Pod Eskulapem, ul. Kazimierza Wielkiego 117.
  7.  Apteka Galaktyka, ul. Wolska 1.

Gdy potrzebna natychmiastowa pomoc…

Jeśli na nieszczęście zdarzy się coś poważniejszego, konieczna jest pomoc ratowników, a następnie specjalisty. Szpitalne Oddziały Ratunkowe, znajdują się w:

W przypadku SOR-u nie obowiązuje rejonizacja, a pacjent nie musi posiadać skierowania lekarskiego. Oddziały posiadają specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i lądowisko, a pomocy udzielają przez całą dobę.

Gdy nie wiadomo, gdzie szukać pomocy…

Na oficjalnej stronie miasta Kraków, w zakładce Biura Informacji Publicznej, można znaleźć wszystkie przydatne numery telefonów oraz godziny funkcjonowania poszczególnych aptek.

Przez całą dobę można korzystać z Telefonu Informacji Medycznej. Dzwoniąc pod numer 12 661-22-40 uzyskamy informacje na temat adresów i numerów telefonów świadczeniodawców wraz ze wskazaniem rodzaju udzielanych świadczeń medycznych z zakresu m.in.:

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków