Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wrzesień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

30 sierpnia 2016

Wrzesień to czas pożegnania z wakacjami, beztroskim wypoczynkiem, zabawami do białego rana. Nie oznacza to jednak rozstania z bogatą ofertą kulturalną Krakowa. W nadchodzącym miesiącu w stolicy Małopolski wyjątkowych atrakcji i wydarzeń nie zabraknie.

Zabawki dla małych i dużych dzieci

W Krakowie w Galerii Kazimierz przez cały wrzesień będzie można podziwiać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Na powierzchni 1 700 m2 pojawi się aż 100 makiet, prezentujących m. in. interaktywną mapę Europy, instrumenty muzyczne czy wykonany z miliona elementów w skali 1:7 model Boeinga 747. Prawdziwą gratką będą uwiecznione w skali 1:1 postaci Rafała Sonika (i jego quada) oraz Roberta Wadlow’a, najwyższego człowieka na ziemi.

lego-1044891_960_720

Wystawa klocków Lego to gratka nie tylko dla małych, ale i dużych/Pixabay

Zarezerwuj nocleg Hotelu w Krakowie na Starym Mieście

Innego typu „zabawki” czekają na zwiedzających w dniach 2-4 września w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Podczas Classic Moto Show 2016 będzie można zobaczyć zabytkowe samochody i jednoślady wyprodukowane na przestrzeni ostatnich stu lat. W programie przewidziano ponadto warsztaty, pokazy i konkursy dla najmłodszych.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

Od 3 -25 września Kraków zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa 2016, których myślą przewodnią jest hasło: Gdzie duch spotyka się z przeszłością. Jest to jednocześnie największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny mający na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego. W Krakowie do swoich podwoi zapraszają m. in. Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Cricoteka. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Kings of Leon

Już 8 września w krakowskiej Tauron Arenie wystąpi niekwestionowana gwiazda amerykańskiej sceny rockowej – Kings of Leon. To dopiero ich drugi koncert w Europie w tym roku. Z pewnością nie zabraknie ich największych przebojów: Sex on Fire czy Use Somebody. O gorącą atmosferę z pewnością zadbają sami muzycy, jak i liczni fani zespołu.

Kings_of_leon

Kings of Leon wystąpi w Krakowie 8 września/ ELOdry/ Wikipedia

10. Krakowska Noc Teatrów

W nocy z 17 na 18 września krakowskie teatry przygotowały specjalne programy artystyczne dla miłośników gry aktorskiej na żywo. Stary Teatr wystawi np. „Dekalog” w reżyserii awangardowego chińskiego reżysera, Tiana Gebing’a.

Festiwal Viva Italia

Kraków we wrześniu oferuje także podróż do Italii i to bez wyjeżdżania poza rogatki miasta: dla wszystkich, którzy kochają Włochy, ale tego lata nie zdążyli tam pojechać lub tych, którzy zdążyli już za nimi zatęsknić. Plac Szczepański w dniach 23-25 września zamieni się we włoskie miasteczko. Będzie można spróbować prawdziwego włoskiego street foodu, wziąć udział w warsztatach robienia pizzy, zobaczyć występy zespołów ludowych z Włoch oraz gwiazdy specjalnej – Stefano Silvino – zwycięzcy programu tanecznego You Can Dance.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków