Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zwiedzaj Kraków z… aplikacjami

14 stycznia 2017

Mapa, książka, przewodnik audio – te akcesoria najczęściej towarzyszą nam podczas zwiedzania. Wizyta w Krakowie może jednak wyglądać jeszcze inaczej. Dzięki nowoczesnym i prostym w obsłudze aplikacjom, poznasz nie tylko największe atrakcje miasta, ale też będziesz wiedzieć, które drogi są remontowane, gdzie znajdziesz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz jakie wydarzenia kulturalne aktualnie się odbywają. To prawdziwa wygoda!

Kraków.pl

To bezpłatny, działający również offline, przewodnik po mieście przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android oraz iOS.
Co w nim znajdziesz? Aktualny plan Krakowa z zaznaczonymi na nim zabytkami, muzeami i rekomendowanymi restauracjami; informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych; adresy i godziny otwarcia teatrów, galerii, kin; informacje praktyczne, w tym rozkłady jazdy autobusów, telefony do aptek czy instytucji bezpieczeństwa, mapy terminali rowerowych, stref parkowania i wypożyczalni.

Osoby korzystające z aplikacji mogę także ułożyć własny plan zwiedzania, wykorzystać opcję geolokalizacji, która podczas spaceru poinformuje o najważniejszych atrakcjach turystycznych w okolicy lub też zastosować apkę w roli GPS’a i wybrać „nawigację do punktu”.

Z Kraków.pl zwiedzanie miasta jest proste i przyjemne/ Pixabay

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa Best Western Kraków Old Town

Kraków dla niepełnosprawnych

Dzięki tej aplikacji osoby mające problemy z poruszaniem się, niedowidzące czy niesłyszące sprawdzą, na jakie udogodnienia mogą liczyć w najpopularniejszych miejscach w mieście.

Apka jest przeznaczona dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Graj hejnał

Ta aplikacja to swoista pamiątka z Krakowa. Pozwala ustawić w telefonie dzwonek-hejnał oraz inspirowaną nim tapetę. Co więcej, każda korzystająca z aplikacji osoba może poczuć się jak hejnalista – wystarczy dmuchać w głośnik telefonu, by z urządzenia popłynęła najpopularniejsza krakowska melodia.

O!strzegator

Choć nazwa tej aplikacji brzmi groźnie, jej zalet nie sposób nie docenić. Mając ją w telefonie, będziesz wiedzieć o zmianach i utrudnieniach w organizacji ruchu. O!strzegator poinformuje Cię również o sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej a także o jakości powietrza w okolicy.

Kraków w Zieleni

Tę aplikacje stworzono z myślą o osobach, które kochają spacery i wypoczynek na łonie natury. Jest ona połączeniem planu miasta i informatora z aktualnymi wydarzeniami – głównie sportowymi, organizowanymi na świeżym powietrzu. Mając ją w telefonie, zwiedzając Kraków nie ominiesz żadnego parku, placu zabaw czy zajęć rekreacyjnych na terenach zielonych.

Z aplikacją Kraków w Zieleni trafisz do najbardziej urokliwych parków/ Pixabay

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków