Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Czerwiec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

24 maja 2019

Czerwiec to początek lata, a co za tym idzie – start sezonu plenerowych koncertów i festiwali. Tych z pewnością nie zabraknie w Krakowie, podobnie jak corocznych cyklicznych imprez, na stałe wpisane w lokalny kalendarz kulturalny – Parady Smoków i Wianków.

19. Wielka Parada Smoków (1-2 czerwca)

Tegoroczna edycja Parady przebiegać będzie pod hasłem „W czterdzieści smoków dookoła świata”. Zgromadzi ona smoki z najróżniejszych zakątków świata. W pierwszy dzień o godzinie 22:00 rozpocznie się Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle z muzyką, kurtynami wodnymi i fektami pirotechnicznymi.

2 czerwca tuż po godzinie 12:00 z Plantów od strony ul. św. Gertrudy przez ul. Grodzką na Rynek Główny przemaszeruje Parada Smoków. Przez oba dni do wieczora trwał będzie także Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach przy Smoczej Jamie, podczas którego organizowane będą zabawy, konkursy i gry. Nie zabraknie na nim także poczęstunku.

Parada Smoków to jedno z najważniejszych czerwcowych wydarzeń w życiu Krakowa /fot. Wikimedia

Maroon 5 w Tauron Arenie (6 czerwca)

Znana na całym świecie grupa Maroon 5 to trzykrotni zdobywcy nagrody Gammy. Mogą pochwalić się licznymi platynami i niesłabnącą od lat popularnością. Kolejnym przystankiem zespołu w ramach rozpoczętej 19 lutego w Brisbane w Australii trasy „Red Pill Blues” będzie krakowska Tauron Arena. Muzycy wystąpią na niej przed polską publicznością już 6 czerwca, wraz z piosenkarką Sigrid.

Najnowszy singiel grupy, „Girls Like You”, kilkukrotnie gościł na pierwszym miejscu listy Top 40 oraz HOT AC. Przez długi czas był także numerem 1 na Spotify i iTunes oraz zaliczył prawie 700 mln wyświetleń na YouTube. Koncert w Krakowie będzie doskonałą okazją, aby usłyszeć go na żywo, wraz z innymi przebojami amerykańskiej gwiazdy pop-rocka.

 

Maroon 5 to obecnie zespół ze ścisłego światowego topu /fot. Wikimedia

 

Impact Festival 2019: Tool, Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club (11 czerwca)

To już siódma edycja Impact Festival! W tym roku jego gwiazdą będzie legendarna grupa rockowa Tool. Dla polskiej publiczności to pierwsza od jedenastu lat okazja, aby zobaczyć ją na żywo.

Na dużej scenie pojawią się także wielokrotni zdobywcy Grammy, Alice in Chains. Zespół obok Nirvany i Pearl Jam uznawany jest za najważniejszych rewolucjonistów współczesnego brzmienia rockowego. Tuż przed nimi zaprezentuje się Black Rebel Motorcycle Group.

Na drugiej scenie uczestnicy festiwalu będą mieli okazję usłyszeć grupy Uncle Acid, 1000moods i Fiend.

Rod Stewart: Live in Concert 2019 (21 czerwca)

21 czerwca w Tauron Arenie pojawi się brytyjska legenda muzyki z pogranicza rocka, popu i soulu Rod Stewart, który zawita do Polski w ramach trasy promującej 30. album studyjny „Blood Red Roses”. Artysta podczas występu zaprezentuje zarówno stare, klasyczne hity, jak i najnowsze kawałki z ostatniego krążka.

Stewart jako jeden z niewielu artystów w historii przez wszystkie dekady swojej kariery zdołał utrzymać się na listach przebojów. Z łączną liczbą przekraczającą 200 milionów sprzedanych płyt należy dziś do ścisłej czołówki najpopularniejszych artystów w historii. Występ w Grodzie Kraka będzie jedyną okazją, aby zobaczyć go w naszej ojczyźnie podczas obecnego tournée.

 

Imponujący dorobek Roda Stewarta obejmuje aż 30 albumów /fot. Wikimedia

 

Wianki – Święto Muzyki 2019 (22 czerwca)

Wianki to jedno z najpopularniejszych corocznych wydarzeń organizowanych w Krakowie. Tegoroczna edycja po raz szósty przybierze formę nawiązującą do francuskiej imprezy „Fete de la Musique”. Impreza odbędzie się 22 czerwca na trzech scenach, zlokalizowanych na Powiślu, Rynku Głównym i w Nowohuckim Centrum Kultury.

Święto Muzyki gościć będzie artystów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Na scenie pojawi się m.in. raper Miuosh, hiphopowo-jazzowa grupa Fisz Emade, elektropopowa piosenkarka Natalia Nykiel, czy Mela Koteluk. Nie zabraknie również lokalnych artystów, takich jak Patrick the Pan. Jak co roku Wianki będą imprezą darmową i otwartą dla wszystkich.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków