Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kwiecień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

27 marca 2019

„Kwiecień-plecień wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne w Krakowie, także jest w czym wybierać. Lubisz tańczyć, chcesz się pośmiać, a może marzysz o azjatyckiej kuchni? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Stand-Up Abelarda Gizy (3 kwietnia)

Miesiąc można rozpocząć od ogromnej dawki śmiechu i dystansu do świata. Taką propozycją jest występ znanego stand-upera Abelarda Gizy. Artysta w zgrabny sposób łączy tematy polityczno-społeczne z naturalną otwartością i wątkami osobistymi. Występ Gizy z pewnością pozytywnie nastroją Cię na cały miesiąc.

3 kwietnia w Artefakt Cafe Abelard Giza zaprezentuje swój program „Piniata”. Jako support wystąpi Damian Skóra.

 

Abelard Giza to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny stand-up /fot. Wikimedia

Ich Troje w klubie Kwadrat (12 kwietnia)

Zespołu Ich Troje nie trzeba nikomu przedstawiać. Niemal każdy potrafi zanucić takie hity, jak „A wszystko to…”, „Zawsze z Tobą chciałbym być” czy też „Powiedz”. Jeśli chciałbyś powrócić wspomnieniami do tamtych lat, wybierz się na koncert Ich Trojga. Oczywiście podczas wydarzenia nie zabraknie utworów z najnowszej płyty „Pierwiastek z Dziewięciu”.

Koncerty zespołu to zawsze show na wysokim poziomie. Nie inaczej będzie i tym razem. „Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia” to trasa, która ma na celu przybliżyć fanom artystów. W Klubie Kwadrat, gdzie odbędzie się koncert, będzie można poczuć te niesamowite emocje. Prawdziwą gratką dla fanów zespołu będzie możliwość zakupienia biletów BUSINESS, które dają gwarancję spotkania z artystami przed i po koncercie, a także zapewniają wspólne zdjęcie na ściance wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Jeszcze więcej przywilejów da Ci bilet FIRST CLASS. Poza wejściówką na bilet dostaniesz najnowszy krążek zespołu. Wisienką na torcie będzie wspólny obiad z zespołem przed koncertem, udział w próbie, miejsca w pierwszej strefie i Open Bar.

 

Koncerty Ich Trojga cieszą się niezmienną popularnością od 20 lat /fot. facebook.com/ichtroje

 

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2019 (24-28 kwietnia)

Dla miłośników tańca mamy prawdziwą gratkę – siódmą już edycję Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury oraz w Studiu Krakowskiego Centrum Choreograficznego zobaczymy różnorodne spektakle taneczne.

Najnowsza produkcja Pink Mama Theatre „Jungle” to surrealistyczna sztuka o przetrwaniu. Spektakl „Solaris” na motywach powieści Stanisława Lema w niezwykle kreatywny sposób łączy choreografię, dźwięk i projekcje wideo. Produkcja „It will come later” to z kolei międzynarodowy projekt artystyczny, pokazujący poprzez taniec różne spojrzenia na świat.

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach z tańca współczesnego. Jest to propozycja zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

 

Sashimi to jedna z wielu potraw serwowanych na Festiwalu Azjatyckim /fot. pexels.com

Festiwal Azjatycki (27-28 kwietnia)

Jeżeli lubisz poznawać nowe smaki w międzynarodowym towarzystwie, koniecznie musisz wybrać się na Festiwal Azjatycki do Forum Przestrzenie. To właśnie tutaj możesz pokosztować azjatyckich potraw, które kuszą smakami i zapachami.

Przez dwa dni Kraków zapachnie Orientem, a Ty będziesz mógł zjeść to, na co od dawna miałeś ochotę – od indyjskiej pakory, przez świeże sushi i chlebki chaczapuri aż po libański tabbouleh!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków