Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Lipiec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia miesiąca

21 czerwca 2016

Pierwszy miesiąc wakacji z pewnością upłynie w Krakowie pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Stolicę Małopolski warto jednak odwiedzić w tym czasie także z kilku innych powodów…

Summer Music Festiwal 2016

Na miłośników muzyki klasycznej, operowej oraz aktorskiej czeka w lipcu (dokładnie od 2 do 9 lipca) nie lada gratka. Podczas tegorocznego Summer Music Festival będzie można posłuchać m. in. koncertu piosenek Anny German, „Cudu mniemanego, czyli Krakowiaków i Górali” w wykonaniu zespołu Mazowsze, koncertu piosenek żydowskich czy muzycznego wspomnienia o Bogusławie Kaczyńskim. 8 lipca w Kopalni Soli w Wieliczce wystawiony zostanie spektakl Teatru Polskiego w Warszawie „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką” w reżyserii Jacka Cygana. Gala finałowa festiwalu odbędzie się 9 lipca na Rynku Głównym, a zwieńczy ją koncert arii i pieśni neapolitańskich z udziałem włoskich solistów.

Pprogram festiwalu

Pprogram festiwalu

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa w Czerwcu. Sprawdź terminy!

„IF at All” – Kibbutz Contemporary Dance Company

3 lipca Kraków odwiedzi izraelski zespół tańca współczesnego Kibbutz Contemporary Dance Company. Grupie przewodzi Dyrektor Artystyczny Rami Be’er. Jego wyjątkowe choreografie stały się znakiem rozpoznawczym zespołu zarówno w Izraelu, jak i poza jego granicami. Tancerze prezentują najwyższy światowy poziom. Łączą dynamikę ruchu z wrażliwością i doskonałą techniką. Ich występ będzie z pewnością wyjątkowym wydarzeniem, zwłaszcza że w spektaklu wykorzystano muzykę m.in. Volcano Choir, Nine Inch Nails, Massive Attack czy Olafura Arnaldsa. Występ odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre.

Summer Jazz Festiwal

Krakowski festiwal, będący największym festiwalem jazzowym w Polsce i jednym z największych w Europie, gości gwiazdy światowego formatu i przyciąga miłośników jazzu z całego kraju i zagranicy. W tym roku koncerty potrwają do 23 lipca. W ciągu miesiąca w Piwnicy pod Baranami, Filharmonii, Operze Krakowskiej, Centrum Manggha, ICE Kraków i wszystkich klubach jazzowych w mieście będzie można wysłuchać aż 100 koncertów. Wystąpią m.in. New Bone, Sushee, Dave Liebman & Vein Trio, Michał Wierba Trio, Yellowjackets, Adam Bałdych & Paweł Kaczmarczyk i wielu innych. Nieodłączną częścią festiwalu od 2000 roku są także wyjątkowe imprezy plenerowe: Noc Jazzu i Niedziela Nowoorleańska.

„ZOO” czyli koncert Katarzyny Groniec

Katarzyna Groniec 10 lipca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego zaprezentuje interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej przefiltrowane przez własną wrażliwość sceniczną i artystyczną. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera spektaklu muzycznego „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r. Będzie to z pewnością wyjątkowe wydarzenie artystyczne.

800px-JKRUK_20100528_KATARZYNA_GRONIEC_BUSKO_IMG_0569K1_1800WIKI

Wystawa laureatów Honorowej Nagrody SARP

W lipcu w krakowskiej Galerii Architektury GAGA można podziwiać wystawę Andrzeja Bulandy i Włodzimierza Muchy, laureatów Honorowej Nagrody SARP, czyli najwyższego wyróżnienia architektonicznego w kraju przyznanego za całokształt twórczości oraz wybitne zasługi dla polskiej architektury.
Wystawę zainauguruje uroczysty wernisaż połączony z wykładem z cyklu „Spotkania z Mistrzem”.

Teatralny impuls

Dla dzieci Teatr Bigiel przygotował interaktywne przedstawienie „Przez bajki w świat”. Dorosłym widzom Kraków na początek spotkania z latem proponuje „Sen nocy letniej”, a w zasadzie parateatralną wersję tego Szekspirowskiego działa. Spektakl odbędzie się 1 i 2 lipca w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Sztukę przygotował i wyreżyserował Cezary Tomaszewski, zapraszając do udziału także dzieci z dysfunkcjami wzroku. Spektakl ilustrowany jest muzyką Feliksa Mendelssohna. Jak zapowiada Capella Cracoviensis, ten spektakl „sypnie nieco magicznego piasku w naszą mechaniczną codzienność”.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków