Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Marzec w Krakowie – najciekawsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

17 lutego 2016

Mistrzostwa świata w motocrossie, trwające tydzień pokazy mody, premiery, koncerty, recitale. Coś dla kobiet i mężczyzn, miłośników sportu i wysokiej kultury, muzyki popowej i operowej. Marzec w stolicy Małopolski zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Cracow Fashion Week: 5 – 12 marca

Dla miłośniczek mody

W marcu Kraków na moment zamieni się w stolicę mody. Od 5 do 12 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków będą miały miejsce pokazy dyplomowe absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz zaproszonych gości. 7 edycja Cracow Fashion Week odbędzie się pod hasłem „Moda, sztuka, edukacja”. Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Joanna Przetakiewicz, Lidia Popiel, Jerzy Antkowiak czy Dorota Wróblewska.
Oprócz pokazów na uczestników Fashion Week’u czekają wystawy, warsztaty i wykłady. Co ważne, większość z nich będzie bezpłatna.

250407

Plakat promujący Cracow Fashion Week/ www.krakow.pl

Marzec spędź w Hotelu w Krakowie na Starym Mieście. Zarezerwuj termin!

Ich trzech tenorów i ona jedna: 5 marca

Na Dzień kobiet

Dzień Kobiet w Krakowie będzie obchodzony bardzo hucznie. 7 marca specjalnie dla pań największe przeboje z operetek i musicali zaśpiewają znani i lubiani artyści Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie. Na scenie będzie można zobaczyć Bogusława Morka (tenor), Ryszarda Morka (bas), Piotra Kaczmarka (baryton). Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Alla Vienna pod batutą Adama Manijaka. Niecodzienny koncert operetkowy z okazji Dnia Kobiet przygotowała również Agencja Artystyczna Pro Musica. 5 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków arie, duety oraz ensamble z najbardziej znanych oper i operetek wykonają Paolo Lardizzone (Włochy), Razvana Sararu (Rumunia) i Rafał Bartmiński.

Mistrza Świata Freestyle Motocrossu: 12 marca

Dla fanów motocrossu

12 marca serca publiczności zgromadzonej w Tauron Arenie z pewnością zabiją szybciej. Wszystko za sprawą zawodników walczących o tytuł Mistrza Świata Freestyle Motocrossu. Uczestnicy Diverse Night of the Jumps zaprezentują niebezpieczne, wykonywane na wysokości 3 piętra i zapierające dech w piersiach ewolucje. A to nie koniec atrakcji i mocnych wrażeń. Podczas ceremonii otwarcia będzie można zobaczyć pokazy pirotechniczne i laserowe. W ramach konkurencji dodatkowych zawodnicy spróbują m.in. pokonać rekord świata w skoku wzwyż na motocyklu. Miłośników motocrossu z pewnością ucieszy również pit party, spotkanie, podczas którego będzie można zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami i ich maszynami, zdobyć autograf i po prostu porozmawiać.

biker-384179_960_720

Motocross/ Pixabay

Michał Bajor i Urszula w marcu w Krakowie

Dla fanów muzyki

Marzec w Krakowie zapowiada się mocno koncertowo. 13 marca na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego wystąpi Michał Bajor. Recital pod znaczącym tytułem „Moja miłość” będzie promował 19 płytę w karierze Bajora, na której znalazły się najpiękniejsze polskie piosenki o miłości i dwa premierowe utwory. 18 marca w klubie Kwadrat swoje największe przeboje zaśpiewa Urszula. 19 marca w Hali Wisły przy ul. Reymonta w ramach „Wiosna Fest” zagrają z kolei Happysad, Enej, Luxtorpeda, Organek, OCN, Glass Ballerina i Clodie.
21 marca będzie można z kolei usłyszeć Piosenki starszych panów. Utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego wykonają Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Gałecki. Towarzyszyć im będą Wojciech Borkowski – piano, Adam Cegielski – bas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków