Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Marzec w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

26 lutego 2019

Zastanawiasz się, co wybrać z bogatej oferty kulturalnej Krakowa w marcu? Klasyka sprawdza się zawsze, a nowe odkrycia poszerzają horyzonty i często pozostają z nami na długo. Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz – nasze propozycje w pełni Cię usatysfakcjonują!

Ukraińska muzyka w klubie Kwadrat

Artyści zza naszej wschodniej granicy coraz częściej koncertują w Polsce. To dogodna okazja, aby zapoznać się z twórczością topowych ukraińskich grup, która w niczym nie ustępuje zachodnim produkcjom, zachowując przy tym niepowtarzalny etniczny charakter.

4 marca na scenie klubu Kwadrat pojawi się The Hardkiss, jeden z liderów ukraińskich list przebojów. Styl zespołu opiera się na łączeniu tego, co na pozór niemożliwe do połączenia: nowoczesne elektroniczne beaty i gitarowe riffy towarzyszą tu poetyckim tekstom w osobistej interpretacji ich autorki – wokalistki Julii Saniny, obdarzonej wyjątkowo charyzmatyczną osobowością.

Koncerty The Hardkiss ściągają tysiące fanów /fot. facebook.com/THEHARDKISS

Już po dwóch dniach, 6 marca, w klubie Kwadrat zagości zespół DakhaBrakha. Będzie folkowo, energetycznie, ale i eklektycznie: artyści nie zamykają się wyłącznie w kręgu narodowej kultury, lecz poszukując inspiracji zaglądają w najdalsze zakątki świata, od Afryki po Australię. Unikalny muzyczny koktajl i efektowna oprawa wizualna składają się na gwarancję niezapomnianego wieczoru.

DakhaBrahka udanie łączy tradycję i nowoczesność /fot. www.dakhabrakha.com.ua

„Jezioro łabędzie” w Centrum Kongresowym ICE

„Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego to utwór nieśmiertelny: kolejne pokolenia miłośników baletu oglądają go w różnorodnych wykonaniach, zawsze jednak z jednakowym zachwytem i poruszeniem. Najbliższa okazja do obejrzenia spektaklu przypada na 10 marca – w Centrum Kongresowym ICE zaprezentuje się wówczas grupa Rosyjski Klasyczny Balet, złożony z uznanych mistrzów tańca wykształconych w renomowanych moskiewskich placówkach.

40 tancerzy pod kierunkiem Hasana Usmanowa opowie na nowo uniwersalną historię dziewczyny zaklętej w postać łabędzia: treść spektaklu symbolicznie eksponuje specyfikę i namiętności słowiańskiej duszy. Wirtuozeria artystów i romantyzm scenografii pozostaną w Twojej pamięci jeszcze przez długi czas po opuszczeniu sali koncertowej.

Grzegorz Turnau rusza w trasę koncertową promującą album „Bedford School” /fot. www.grzegorzturnau.pl

Grzegorz Turnau w klubie Studio

W Krakowie nie ma marca bez występu Grzegorza Turnaua – ikony miejskiej sceny poezji śpiewanej, nieodłącznie kojarzonego z ulicą Bracką i dorocznymi „imieninowymi” koncertami w klubie Studio. 9 marca artysta zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Bedford School”. Tytuł albumu jednoznacznie wskazuje źródło inspiracji Turnaua: w kolejnych utworach muzyk wraca pamięcią do swoich szkolnych lat spędzonych w Anglii, nauki gry w rugby i odtwarzania ze słuchu ulubionych piosenek Fantastycznej Czwórki.

Wydawnictwo jest pierwszym anglojęzycznym projektem w karierze Turnaua. Artysta zaprosił do współpracy zespół Shannon z utalentowaną wokalistką Marią Rumińską. Słuchacze w klubie Studio usłyszą autorskie wersje klasyków muzyki pop z repertuaru Beatlesów, Billy’ego Joela, Stinga czy Queen. Nie zabraknie także perełek z poprzednich albumów Turnaua. Przekonaj się osobiście, jak doskonale brzmią mimo nieuchronnego upływu lat!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków