Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wrzesień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

24 sierpnia 2017

Wrzesień kojarzy się z końcem lata, powrotem z wakacyjnych wyjazdów i rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak wbrew pozorom zbliżająca się jesień wcale nie musi oznaczać nudy! W Krakowie znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki, zwierząt, wszyscy ciekawi świata, a nawet fani serwisu YouTube.


MeetUp 2017

Największe w Polsce spotkanie z gwiazdami Internetu odbędzie się 9 września w krakowskiej Tauron Arenie. Uczestnicy zobaczą na żywo twórców, których do tej pory oglądali jedynie na ekranie komputera czy telefonu. Organizatorzy nie zdradzają wszystkich szczegółów, lecz gwarantują, że będzie to największe wydarzenie tego typu w historii. Ambasadorami imprezy będą znani i lubiani YouTuberzy –  reZigiusz i izak.

Piotr „izak” Skowyrski jest jednym z ambasadorów festiwalu MeetUp 2017 /fot. instagram.com

Marsz Jamników

W niedzielę, 10 września, Kraków już po raz 23. opanują jamniki. Wypielęgnowane, wystrojone psiaki przemaszerują w uroczystym pochodzie spod Barbakanu aż na Rynek Główny, gdzie na wszystkich wielbcieli czworonogów czekać będzie masa atrakcji. Oprócz barwnego pochodu, konkursów i niespodzianek dla przybyłych gości, organizatorzy przeprowadzą także akcję zachęcającą do pomocy psom czekającym na nowy dom w schroniskach dla zwierząt.

Sacrum Profanum

Tegoroczna edycja Sacrum Profanum – jednego z najważniejszych europejskich festiwali muzyki współczesnej – odbędzie się w dniach 26 września – 1 października. Wydarzenie skierowane jest dla miłośników niestandardowych brzmień, ale także fanów sztuki popularnej gotowych wejść do „strefy dyskomfortu”. Formuła festiwalu łączy muzykę z operą, wystawami oraz instalacjami audio. Dopełnieniem koncertów będą spotkania, warsztaty i dyskusje o sztuce. Warto wspomnieć też o wyjątkowych lokalizacjach wydarzeń festiwalowych – koncerty i imprezy towarzyszące odbędą się w Nowej Hucie, na Kazimierzu, Podgórzu i w Ludwinowie.

W poprzednich latach festiwal Sacrum Profanum gościł islandzką grupę Sigur Ros /fot. Wikimedia Commons

Małopolska Noc Naukowców

Przed nami 10. odsłona wydarzenia stworzonego z myślą o wszystkich ciekawych świata. W nocy 29 września uczestnicy imprezy będą zgłębiać wiedzę i zdobywać zupełnie nowe informacje poprzez udział w różnego rodzaju wykładach oraz warsztatach. Niestety, noc jest krótka, a atrakcji czekających na nowe doświadczenia – całe mnóstwo. Wszyscy, którzy nie zdążyli skorzystać z najbardziej obleganych atrakcji z poprzedniego roku, będą mogli zobaczyć je także teraz. Uczestnicy poprzednich edycji będą natomiast odkrywać zupełnie nowe tajemnice nauki. Imprezy odbędą się w gmachach wszystkich krakowskich uniwersytetów i innych placówkach naukowych, m.in. w Muzeum Archeologicznym, Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB czy Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków