Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 powodów, dla których warto odwiedzić Kraków tej zimy

21 grudnia 2017

W Krakowie nawet zimą nie zaznasz chłodu: magia Bożego Narodzenia napełni Twoje serce ciepłem i radością, a outdoorowe aktywności skutecznie Cię rozgrzeją. Przeczytaj, jakie atrakcje czekają na Ciebie w zimowym Krakowie i okolicach!

Rynek Główny zimą /fot. Pixabay

Iluminacja świąteczna na Starym Mieście

W sezonie zimowym każdy wieczorny spacer ulicami Starego Miasta niesie ze sobą wyjątkowe wrażenia. Już od początku grudnia zabytkowe centrum nabiera dodatkowego uroku za sprawą iluminacji świątecznej, która lśni pełnym blaskiem na tle nocnego nieba. W tym roku jako motyw przewodni oświetlenia wybrano belle epoque. W dekoracji dominują opływowe linie i kwiatowe wzory, przywodzące na myśl szyk epoki secesyjnej.

Już dziś zarezerwuj nocleg w Hotelu Best Western Kraków i zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie tej zimy!

Wokół szopek krakowskich

O konkursie szopek krakowskich pisaliśmy już kilkakrotnie, ale każda edycja konkursu jest warta osobnej wzmianki – tym bardziej, że w tym roku zabawa ma swój jubileusz 75-lecia! Dekoracyjne szopki łączą tradycyjne motywy świąteczne z elementami krakowskiej architektury: w eksponatach przewijają się charakterystyczne konstrukcje Barbakanu, Sukiennic czy Wawelu. Od kilku lat tradycja wydostaje się także poza Rynek Główny. Konkursowe szopki z poprzednich edycji goszczą również w witrynach sklepów, banków i punktów turystycznych InfoKraków. Chcesz zobaczyć ich jak najwięcej? Przyjdź 6 stycznia na ulicę Powiśle, by wziąć udział we wspólnym spacerze „Wokół Szopki”!

Szopka krakowska w Pałacu Krzysztofory/ fot. www.mhk.pl

Kiermasz Centralny w Nowej Hucie

Jeszcze przez kilka dni potrwa Kiermasz Centralny – targi rękodzielnicze na nowohuckiej Alei Róż. Spóźnialscy i zabiegani mają więc doskonałą okazję, by dokupić ostatnie prezenty i domowe dekoracje; po Bożym Narodzeniu zatrzymamy świąteczną magię jeszcze przez kilka dni, bo kiermasz będzie otwarty aż do 29 grudnia. Wystawcy prezentują unikatowe ozdoby, pamiątki, biżuterie i wiele innych artykułów, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Imprezie towarzyszą koncerty, zabawy taneczne, warsztaty artystyczne i oczywiście – degustacja regionalnych łakoci.

Ślizgawka na Wolnicy

Jazda na łyżwach to jedna z najbardziej lubianych zimowych aktywności – a frajda jest znacznie większa, gdy ślizgasz się w centrum miasta, w otoczeniu zabytkowych kamienic Kazimierza! Na placu Wolnica otwarto plenerowe lodowisko o powierzchni 800 m2. Ślizgawka będzie działać aż do 25 lutego, a więc do końca okresu ferii zimowych. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a w piątki i soboty zabawę umilają DJ’e. W lutym przy okazji wizyty na lodowisku obejrzysz także wystawę „Machabeusze sportu. Sport żydowski w Krakowie”, przygotowaną przez Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Grzaniec galicyjski – zimowa specjalność Krakowa / Wikimedia/ Silar/ CCA SA 3.0

Park św. Mikołaja w Zatorze

Rodzinny wyjazd do Krakowa nie musi ograniczać się do spacerów po mieście. Warto wybrać się na wycieczkę do małopolskiego Zatora – tamtejszy park rozrywki przechodzi w zimie pod władanie św. Mikołaja! Baśniowy świat zachwyci każdego malucha, a atrakcji nie zabraknie przez cały dzień. Goście obejrzą interaktywny spektakl, opowiadający prawdziwą historię Mikołaja; maluchy chętnie przejdą Bajkową Ścieżką, oświetloną milionami światełek i sfotografują się z ulubionymi filmowymi bohaterami. Żywiołowe dzieciaki dadzą upust energii na lodowisku i olbrzymiej zjeżdżalni. To tylko niektóre z długiej listy dostępnych atrakcji – aby odkryć je wszystkie, macie czas do 11 lutego!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków