Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

7 kultowych krakowskich lokali na wieczorny relaks

15 maja 2014

Kraków tętni życiem nie tylko za dnia, ale i w nocy. Niektórzy żartują, że w którąkolwiek stronę byśmy się nie obrócili to zawsze trafimy do jakiejś fajnej knajpki. Nawet z zawiązanymi oczami. Miejsc klimatycznych z całą pewnością tutaj nie brakuje. Są lokale w stylu nowoczesnym i jakby żywcem wyjęte z dawnych lat, eleganckie i organizowane po studencku. Mówiąc krótko – dla każdego coś miłego.

barman’s hand with shaker and cocktails

Foto: © Kadmy – Fotolia.com

1. Absynt

Bez względu na to na jakie forum byśmy nie zajrzeli ta nazwa pada najczęściej. Absynt to absolutna legenda w świecie krakowskich lokali. Podobno to miejsce odważnej myśli i dobrego towarzystwa. Miejscowi i turyści odwiedzają go jednak z zupełnie innego powodu – dla absyntowych drinków i szotów. Oczywiście obowiązkowo podpalanych.

Jak dotrzeć? By zanurzyć się w opary absyntu, trzeba wyruszyć na Miodową 28. Z hotelu Best Western Kraków Old Town bez problemu dotrzemy tam pieszo. W niecałe 15 minut.

2. House of Beer

Miłośnicy złotego napoju wieczorową porą swe kroki powinni skierować na ulicę św. Tomasza. To właśnie tam mieści się jedno z ulubionych miejsc piwoszy. Wybór tego trunku jest tu naprawdę imponujący. House of Beer posiada w stałej ofercie ok. 150 rodzajów piw z Polski i Europy. Co więcej, piwo dnia można kupić już za 5 zł. Wystrój być może nie jest powalający, ale wygodne skórzane sofy, stoliczki i piwniczka tworzą przytulny klimat, w którym chce się spędzać wolny czas.

Jak dotrzeć? Do House of Beer, który znajduje się przy św. Tomasza 35, z hotelu Best Western Kraków Old Town trafimy w 6 minut.

3. Alchemia

Podobnie jak Absynt miejsce kultowe i magiczne. Trzeba jednak dodać – nie dla każdego. Hipsterzy je pokochają, miłośnicy elegancji – nigdy do niego nie wrócą. Powód? Klimat odrobinę jak z horroru. Już same drzwi wejściowe wyglądają tak, jakby miały się za chwilę rozpaść. Co dalej? Odarte krzesła i stoliki, gołe ściany, jedzenie przy świeczkach… Frytki podawane są w kubeczku, a sztućce w puszkach po groszku. Jakby tego było mało do pokoju dla palących przechodzi się przez szafę. Prawda jest jednak taka, że zawsze sporo się tu dzieje i wszystkich można tutaj spotkać.

Jak dotrzeć? Na ul. Estery 5 z hotelu Best Western Kraków Old Town można dotrzeć w 15 minut.

4. Stary Port

To miejsce nie tylko dla morskich wilków. Lokal urządzono we wnętrzach jednej z krakowskich piwnic, a jego ściany ozdobiono rybackimi sieciami, mapami, obrazami, lampami, kompasami i innymi pamiątkami z rejsów. Całość robi naprawdę spore wrażenie. Nic dziwnego, że w 2005 roku Stary Port został wyróżniony przez tygodnik Newsweek nagrodą Lokal Roku.

Czego można się tutaj napić? Są drinki staroportowe robione na bazie rumu i spory wybór win z beczki oraz butelkowanych. Całości dopełniają mocniejsze alkohole i piwa.

Jak dotrzeć? Do klimatycznej piwniczki, która mieści się przy ul. Straszewskiego 27, z hotelu Best Western Kraków Old Town mamy ok. 1 km.

6. Gorączka

Jeśli wieczorem przychodzi ochota na „Gorączkę sobotniej nocy” to można się wybrać tylko w jedno miejsce. Gorączka to jeden z ulubionych lokali studentów. Trudno się jednak dziwić. Okazanie legitymacji wiąże się ze specjalnymi zniżkami i gratisami. Klub składa się z 6 sal, 3 barów i parkietu tanecznego. Wybór alkoholi jest całkiem spory. Co ważne, imprezy odbywają się tutaj codziennie.

Jak dotrzeć? Na ul. Szewską 7 z hotelu Best Western Kraków Old Town trafimy w 10 minut.

7. Cafe Manekin

To miejsce dla tych, którzy cenią sobie oryginalny klimat. Manekin, jak sama nazwa wskazuje, został urządzony w stylu pracowni krawieckiej. Trunki pije się tutaj przy stolikach z dawnych maszyn do szycia, a o prywatność dbają parawany. Do tego ściany obwieszone fotografiami i tytułowy manekin. Knajpka jest dwupoziomowa, ale mała i przytulna.

Jak dotrzeć? Na spotkanie z manekinem możemy się wybrać po wizycie w House of Beer. Lokal mieści się bowiem kilka numerów niżej, przy ul. Św. Tomasza 25.

8. Le Scandale

W Krakowie nie brak również miejsc stworzonych dla osób, które cenią sobie elegancję. Le Scandale to miejsce urządzone nowocześnie i ze smakiem. Bar oferuje ponad 80 smakowitych drinków i ponad sto różnego rodzaju alkoholi: wódek, likierów, rumów, ginów. Le Scandale to również miejsce, które lubi zaskakiwać swoich gości. Tańce na barze, walki kickbokserskie, pokazy gotowania, imprezy w hawajskich spódniczkach, hallowenowe party z przebraniami, opalanie na piasku w ogródku? Tam podobno było już wszystko. I last but not least – lokal otwarty jest 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Jak dotrzeć? Na Kazimierz i skandaliczne szaleństwa dostaniemy się z Hotelu Regent Kraków Kazimierz w niecałe 15 minut. Plac Nowy 9.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków