Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Aktywny Kraków – najciekawsze zawody biegowe 2018

29 maja 2018

Bieganie to pasja na całe życie i ogromna przyjemność – tym bardziej, gdy trasa zawodów obejmuje urokliwe krajobrazy i najpiękniejsze miejskie zakątki, często nieznane szerszemu gronu. Sprawdź kalendarz biegowy Krakowa i wybierz najciekawszą imprezę dla siebie!

Biegi Twierdzy Kraków

Zaczniemy od dystansów klasycznych, lecz wyznaczonych w niezwykle malowniczej scenerii. Trasy przełajowych zawodów z serii Bieg Twierdzy Kraków wiodą leśnymi duktami, nieutwardzanymi ścieżkami i łąkami, a zawodnicy nieraz pokonują podmokłe lub grząskie odcinki. Poszczególne biegi startują z wybranych krakowskich fortów, a poziom trudności zależy od warunków w okolicach każdego z nich.

Bieg Fort Łapianka na 5 lub 10 km (19 maja) to trasa wymagająca, dlatego początkującym radzimy zaczekać do następnej, łatwiejszej edycji startującej z Fortu Mogiła (10 czerwca). Trzeci zaplanowany do tej pory bieg – Fort Benedykt (22 lipca) – to szybka „piątka” lub „dycha” pod górę; w okolicy Krzemionek mamy bowiem spore przewyższenia. Zapraszamy do udziału i śledzenia informacji na stronach Biegu: organizatorzy co miesiąc odkrywają kulisy nowych tras!

Fort Łapianka – start i meta Biegu Twierdzy Kraków /fot. facebook.com/biegtwierdzy/

Gala Biegów Ultra

Będzie NUDno – ale tylko z nazwy! Nocny Ultra Dystans, zwany w skrócie NUD, to najpoważniejszy sprawdzian w biegowym kalendarzu Krakowa. 12-godzinny nocny bieg zrzesza doświadczonych biegaczy, którzy zaliczyli już niejeden „królewski dystans”. Poza stałymi bywalcami grono zawodników powiększa się co rok o debiutantów, którzy zdobywają pierwsze skalpy w biegach ultra.

Nie każdy chce lub może porywać się na całą noc biegania, dlatego wraz z wybiciem północy wystartuje grupa 6H Poranny Patrol – czas dla nich skraca się o połowę. Niezależnie od tego, którą grupę wybierzesz, zakończysz bieg przy promieniach wschodzącego słońca, a wrażeń i satysfakcji nie porównasz z żadnym innym startem.

Wszystkich odważnych biegaczy i tych, którzy chcą kibicować śmiałkom, zapraszamy 28 lipca do Parku Jordana. Zawodnicy przez całą noc mogą liczyć na wsparcie fizjoterapeuty i doładowanie akumulatorów w słynnym już bufecie.

Business Run Kraków 2013 /fot. Centrum Prasowe PAP

Kraków Business Run

Tu motywacja płynie z głębi serca – ideą sztafetowych biegów Business Run, organizowanych cyklicznie w całej Polsce, jest działalność charytatywna na rzecz osób po amputacjach lub dotkniętych innym rodzajem niepełnosprawności ruchowej. Biegacze wystartują 2 września w dziewięciu polskich miastach, w tym oczywiście w Krakowie.

Lista startowa obejmuje aż 5500 uczestników; jest nam niezwykle miło oznajmić, że figuruje na niej także ekipa BWKraków! Zapraszamy w okolice krakowskich Błoń i Bulwarów Wiślanych do wspólnej zabawy i kibicowania wszystkim drużynom.

Bieg Trzech Kopców co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem /fot. karnet.krakow.pl

Bieg Trzech Kopców

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe wspiera wiele inicjatyw biegowych w Krakowie: najsłynniejsze zawody pod egidą PZU to Cracovia Maraton, jesienny Cracovia Półmaraton Królewski (12 października) oraz Bieg Trzech Kopców. Poświęćmy kilka słów ostatniemu z nich: to niepowtarzalna okazja, by sprawdzić swoje siły w trailu, nie opuszczając miasta.

12. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim, znane szerszej publiczności jako Bieg Trzech Kopców, zostaną rozegrane 30 września. Zawodnicy przebiegną 13-kilometrową trasę w stylu anglosaskim – a więc złożoną z podbiegów przeplatanych zbiegami – wyznaczoną między kopcami Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Łączne przewyższenie wynosi 160 m, a ćwierć trasy składa się z nieutwardzonych ścieżek. Brzmi ciekawie? Zapisy ruszają 4 czerwca; nie odkładaj rejestracji, bo miejsca w zeszłorocznej edycji rozeszły się w ciągu 5 dni!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków