Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Karnawał 2016 w Krakowie – gdzie go spędzić?

20 stycznia 2016

Karnawał kojarzy nam się przede wszystkim z kolorową, gorącą fiestą w Rio de Janeiro oraz balami maskowymi w Wenecji. Parady z ubranymi w pióropusze i cekiny tancerkami, koncerty, zabawy na ulicach przyciągają ludzi z całego świata. By w początkach nowego roku zakosztować dobrej zabawy, nie trzeba jednak wcale wyjeżdżać. W stolicy Małopolski wyjątkowych atrakcji z pewnością nie zabranie.

carnival-1093059_960_720

Barwny orszak

Krakowski karnawał tradycyjnie rozpoczął się hucznie i kolorowo, bo od Orszaku Trzech Króli. A dokładnie trzech orszaków. 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego i zarazem pierwszy dzień karnawału ulicami stolicy Małopolski przeszły trzy korowody. Każdy z nich reprezentował jeden z kontynentów: czerwony – Europę, niebieski – Afrykę, zielony – Azję. Barwnemu pochodowi towarzyszyły koncerty, występy i magiczna podróż w czasie oraz przestrzeni.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu na Starym Mieście w Krakowie

Modern Talking i Sandra

Miłośników muzyki z lat 80-tych nie może zabraknąć na koncercie, jaki odbędzie się 6 lutego w Tauron Arenie. Na scenie wystąpią bowiem Sandra oraz Thomas Anders z Modern Talking Band. Artyści zaśpiewają swoje najgłośniejsze przeboje, takie jak „In the heat of the night”, „Maria Magdalena”, „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady” czy „Brother Louie”. To z kolei oznacza tylko jedno: świetną zabawę w klimatach disco, przy których z całą pewnością nikt nie będzie stał w miejscu.

Raimond Spekking/ CC BY-SA 3.0/ Wikimedia

Raimond Spekking/ CC BY-SA 3.0/ Wikimedia

Klubowe granie

Na imprezę karnawałową można wybrać się również do jednego z krakowskich lokali. Puby, kluby, restauracje praktycznie w każdy weekend zapraszają na zabawy taneczne połączone z dodatkowymi atrakcjami. Największą popularnością cieszą się rytmy z lat 80-tych i 90-tych, ale w karnawałowym programie krakowskich lokali z całą pewnością nie zabraknie również imprez tematycznych czy przebieranych.

Koncert na deser

Coś specjalnego na ostatki przygotowała również Opera Krakowska. 9 lutego odbędzie się koncert pod hasłem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie”. Publiczność usłyszy kompozycje J. Straussa, J. Brahmsa, A. Dvoraka, J. Offenbacha i E. Kálmána. Na scenie zaprezentują się m.in. Katarzyna Oleś-Blacha i Dominik Sutowicz, a towarzyszył im będzie Chór i Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Podczas koncertu pojawi się również gość specjalny – Wiesław Ochman, śpiewak operowy, który uczestniczył w najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych i występował na największych scenach operowych i estradach świata, m.in. w Mediolanie, Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków