Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Maj w Krakowie – najciekawsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

18 kwietnia 2016

Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Cóż, ta prawda z całą pewnością dotyczy Krakowa. W nadchodzącym miesiącu w stolicy Małopolski wyjątkowych atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Dla fanów Indiany Jonesa

„Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki” to sztandarowe dzieło Kina Nowej Przygody. Wraz z 5 Oscarami na koncie i 384 zarobionymi milionami należy do najbardziej dochodowych filmów w historii i 100 najlepszych filmów XX wieku.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa. Sprawdź terminy!

W maju Tauron Arena przygotowała wyjątkową niespodziankę dla wszystkich miłośników filmów przygodowych oraz Harrisona Forda. 29 maja, w 35 rocznicę pojawienia się pierwszej części przygód Indiany Jonesa, odbędzie się specjalna projekcja filmu z muzyką na żywo w wykonaniu Sinfonietty Cracovii.

Indianajones4

Harrison Ford jako Indiana Jones/ Wikimedia

Dla fanów muzyki filmowej

W dniach od 24 do 30 maja odbędzie się 9. Festiwal Muzyki Filmowej. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy są animacje. Największe atrakcje na miłośników muzycznych tematów z bajek czekają w festiwalowy weekend, czyli 28 i 29 maja. W Tauron Arenie i Filharmonii Krakowskiej będzie można usłyszeć w tych dniach kompozycje z topowych animacji, takich jak Epoka lodowcowa, Shrek, Smerfy, Scooby-Doo czy Superman.

Dla tych, którzy lubią się bawić

10 maja w Krakowie rozpoczną się juwenalia. A to oznacza mnóstwo koncertów, zarówno plenerowych jak i klubowych, zabaw tanecznych, konkursów. W planie tegorocznej imprezy przewidziano m.in. wybory SuperStudenta oraz najmilszej studentki, wieczór Stand-Up Comedy, podczas którego wystąpią Rafał Rutkowski i Darek Gadowski, grę miejską w serialowych klimatach i oczywiście Barwny Korowód połączony z prezentacją uczelni i przekazaniem studentom kluczy do miasta (13 maja, Rynek Główny, w samo południe).

O muzyczne wrażenia zadbają Mela Koteluk (10 maja, godz. 21 , Klub Studio, Budryka 4), Grubson (10 maja, scena plenerowa, al. 3 maja 5), Natalia Przybysz (11 maja, scena plenerowa, al. 3 maja 5), O.S.T.R, Happysad, Lemon i Kult (12 maja, ul. Piastowska 26a ), Indios Bravos i Pidżama Porno (13 maja, scena plenerowa, al. 3 maja 5).

2015_Woodstock_393_LemON

Lemon to jedna z gwiazd tegorocznych juwenaliów/ Wikimedia

Dla miłośników klasyki

1 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków wystąpi wybitny kompozytor i pianista, Max Richter. Jego muzyka łączy tradycję i nowoczesność, a jej różnorodność wymyka się jakimkolwiek próbom klasyfikacji. Richter inspiruje się bowiem zarówno klasyką, np. Bachem, jak również Beatlesami i punk rockiem. Podczas koncertu w ICE Kraków będzie można usłyszeć zarówno dzieła Vivaldiego w nowoczesnej aranżacji jak również utwory z płyty The Blue Notebooks.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków