Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Maj w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

29 kwietnia 2019

„Bo wreszcie przyszedł maj, zrobiło się gorąco”. Bez względu na prognozy pogody maj w istocie będzie gorący, a to dzięki zbliżającym się wydarzeniom kulturalnym. Chcesz iść na koncert znanej gwiazdy, zobaczyć za darmo najcenniejsze eksponaty historyczne lub rozerwać się na studenckim festiwalu? W grodzie Kraka maj z pewnością nie będzie nudny!

Elton John – Farewell Yellow Brick Road (4 maja)

Światowej sławy piosenkarz, pianista i kompozytor wystąpi 4 maja w Tauron Arenie w ramach pożegnalnej trasy. Dla fanów Eltona Johna będzie to już ostatnia okazja, aby zobaczyć go na żywo. Wieńczące wspaniałą karierę artysty trzyletnie, światowe tournée „Farewell Yellow Brick Road” to nie tylko muzyczna uczta, lecz przede wszystkim niespotykany dotąd audiowizualny spektakl.

Sam artysta przyznaje, że będzie to wydarzenie pełne pasji i kreatywności, a my wierzymy mu w 100%: Elton John od kilku dekad podczas każdego koncertu wychodzi na scenę z niesłabnącą pasją i ekscytacją, jaką napełniają go wierni fani. Ten wieczór będzie jego ostatnim, spędzonym z ukochaną, polską publicznością.

 

Elton John żegna się z polskimi fanami majowym koncertem w Krakowie /fot. Wikimedia

 

Enrique Iglesias LIVE! (7 maja)

Enrique Iglesias, gwiazda światowego formatu i jeden z najpopularniejszych piosenkarzy ostatnich lat, spełnia życzenia polskich fanów! 7 maja zawita do Krakowa i wystąpi przed szeroką publicznością na Tauron Arenie w ramach najnowszej globalnej trasy koncertowej „All the hits live”.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia zaprezentuje swoje największe przeboje z pomocą wspaniałej scenografii i audiowizualnej oprawy, przepełnionej efektami pirotechnicznymi oraz najnowszą technologią dźwiękową.

„Nie mogę doczekać się koncertu w Polsce – to zawsze bardzo ekscytujące spotkanie. Kocham polskich fanów. Do zobaczenia w Krakowie!”– mówi gwiazdor.

 

Enrique Iglesias wystąpi w maju w TAURON Arena Kraków /fot. Wikimedia

 

Jaromir Nohavica wraca do Krakowa! (17-19 maja)

Kolejną koncertową propozycją jest występ legendarnego Jaromira Nohavicy w Teatrze Variete. W nadchodzącym miesiącu czeski bard zaprezentuje się krakowskiej publiczności aż 3 razy: 17, 18 i 19 maja.

Rytmiczne, często nostalgiczne i poruszające teksty zawsze wywołują ogromne emocje, zarówno wśród czeskich, jak i polskich fanów. Tym razem Nohavica zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Poruba”. Nazwa albumu nawiązuje do ostrawskiej dzielnicy, w której artysta wychowywał się i rozpoczynał swoją piękną karierę. Teksty i melodia utworów doskonale przywołują klimat tamtych dni oraz w trafny i jednocześnie lekki sposób opisują ówczesną rzeczywistość.

 

Jaromir Nohavica wzrusza i bawi publiczność już od kilku dekad /fot. Wikimedia

 

Noc Muzeów 2019 (17 maja)

Jedna z największych i najpopularniejszych cyklicznych imprez kulturalnych odbędzie się w Krakowie w nocy z 17 na 18 maja. Podczas tego wydarzenia największe i najsłynniejsze muzea, instytucje kulturalne, galerie czy zabytkowe obiekty na terenie całego miasta będzie można zwiedzać całkowicie za darmo.

Kraków, jako jedno z najstarszych polskich miast i stolica z czasów królewskich, oferuje turystom szereg zabytków oraz atrakcji historycznych znanych na całą Polskę, a nieraz i Europę. Warto przeznaczyć tę szczególną noc na wizytę przynajmniej w niektórych z nich.

 

„Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego to jedno z arcydzieł, które zobaczą goście krakowskiej Nocy Muzeów /fot. Wikimedia

 

Zarezerwuj apartament w hotelu Best Western Kraków na majowy pobyt!

 

Hotele Best Western są znakomitą bazą wypadową podczas krakowskiej Nocy Muzeów. Hotel Old Town leży w niedalekim sąsiedztwie Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, muzeum historycznego Podziemia Rynku czy Pałacu Krzysztofory. Z podgórskiego hotelu Galicya dzieli Cię zaledwie krótki spacer do Muzeum Podgórza lub zabytkowej Apteki pod Orłem. Wszystkie wymienione obiekty biorą udział w akcji!

Juwenalia Krakowskie

Nie od dziś wiadomo, że Kraków jako miasto studenckie juwenaliami stoi. Co roku w maju do miasta ściągają setki osób, również z innych rejonów Polski, aby poczuć ten niesamowity klimat i bawić się wraz ze studentami.

 

Na plenerowych koncertach juwenaliowych co roku bawią się tysiące studentów /fot. albumy.ksaf.pl

 

6 i 7 maja odbędą się Czyżynalia, podczas których zobaczyć będzie można m.in. Katarzynę Pakosińską, czy Kabaret Młodych Panów, a następnego dnia Strachy na Lachy lub Dawida Podsiadło. 9 maja na juwenaliach UEK wystąpi Krzysztof Krawczyk i Paluch. Z kolei w dniach 22-26 maja w ramach juwenaliów UJ koncertować będą m.in. Nocny Kochanek, Katarzyna Nosowska, Sokół, Lao Che czy Paweł Domagała.

To tylko część z szerokiej listy artystów i stand-upowców, zaproszonych przez największe krakowskie uczelnie. Warto pamiętać, że podczas juwenaliów odbywają się również inne wydarzenia, jak imprezy w klubach, czy legendarny studencki korowód.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków