Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 powodów, dla których Wielkanoc warto spędzić w Krakowie

9 marca 2016

Wielkanoc w Krakowie to wyjątkowy czas. Pozwala wyruszyć w przeszłość, by poznać tradycyjne obrzędy świąteczne i posmakować lokalnych potraw, zakupić wyroby rękodzielnicze, zadumać się nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego oraz aktualnymi sprawami społecznymi.

Targi Wielkanocne

Każdego roku tydzień przed świętami wielkanocnymi na krakowskim Rynku rozpoczynają się Targi Wielkanocne. Zjeżdżają na nie wystawcy nie tylko z całej Polski, ale też Litwy, Węgier, Słowacji czy Ukrainy. Na kilkudziesięciu stoiskach można znaleźć ręcznie robione ozdoby świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, pisanki. Tradycyjnie nie brak również wyrobów z porcelany, masy solnej i drewna oraz biżuterii czy obrusów.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Starym Mieście. Sprawdź terminy!

Targom towarzyszą atrakcje specjalne, takie jak występy zespołów folklorystycznych, prezentacje świątecznych dań i tradycyjnych produktów czy warsztaty z malowania pisanek dla najmłodszych. W Wielką Sobotę odbywają się pokazy wielkanocnych stołów regionalnych połączone z konkursem na najładniejsze stoisko i najbardziej oryginalne powitanie gości.
Targi Wielkanocne to prawdziwy rarytas dla miłośników sztuki ludowej. Przez cały okres ich trwania na Rynku Głównym zakupić bowiem można wyroby regionalnych twórców, a także zobaczyć, jak powstają świąteczne ozdoby, haftowane serwety czy pisanki.

easter-668704_960_720

Barwny korowód

Jeśli w Krakowie gościmy w niedzielę palmową, z całą pewnością nie możemy przegapić barwnego korowodu wielkanocnego. Rusza on w godzinach przedpołudniowych spod Barbakanu, by dotrzeć do kościoła św. Wojciecha, gdzie następuje święcenie palm.
Tego dnia odbywa się również specjalny konkurs na najpiękniejszą palmę, w którym udział może wziąć każdy.

Grób Pański u Ojców Pijarów

Grób Pański znajdujący się w kościele OO. Pijarów p.w. Przemienia Pańskiego w Krakowie przy ul. Pijarskiej 2 warto odwiedzić co roku. Powód? Pijarzy od sześciu lat organizują konkurs na projekt i realizację Grobu Pańskiego, do którego zapraszają artystów, architektów oraz studentów uczelni artystycznych. Aranżacja Grobu Pańskiego ma skłaniać do refleksji nad najważniejszym przesłaniem Wielkiej Nocy: zwycięstwem życia nad śmiercią.
Tematyka może być inspirowana również aktualnymi zagadnieniami. W 2016 roku będą to: Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży.

Specjalny świąteczny pakiet

Specjalną niespodziankę dla osób, które w okresie świątecznym będą gościły w Krakowie, przygotowały również hotele Best Western Old Tow i Galicya. Pakiet promocyjny obejmuje dwa noclegi w luksusowym pokoju dwuosobowym (z możliwością dostawki lub łóżeczka dla dziecka), uroczystą, świąteczną kolację w Restauracji, dwa wyśmienite śniadania wielkanocne w formie bogatego bufetu oraz pachnącą babę wielkanocną podaną do pokoju. Co więcej, istnieje możliwość zamówienia koszyczka wielkanocnego wypełnionego produktami do święcenia dla całej rodziny oraz pisankami i ozdobami do samodzielnego udekorowania.
Dzięki temu Wielkanoc może być czasem w pełni poświęconym na wypoczywanie, rodzinne spotkania i refleksję.

banner_owal
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.bwkrakow.pl/bwgalicya/special/wielkanoc-w-krakowie-2/
http://www.bwkrakow.pl/bwoldtown/special/wielkanoc-w-krakowie/

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków