Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

6 ciekawych miejsc na sesję zdjęciową w Krakowie

29 października 2018

Kraków wspaniale prezentuje się na zdjęciach wszelkiej maści – od turystycznych selfies, przez artystyczne czy okolicznościowe sesje, aż po dokumentację natury i architektury. Sprawdź, gdzie uchwycisz najlepsze kadry!

Ogród Botaniczny UJ – dla romantyków i marzycieli

Miejsce rozkwita pełnią swego uroku między wiosną a wczesną jesienią. Powierzchnia Ogrodu liczy sobie ponad 9 hektarów, usianych krętymi alejkami i bujną roślinnością. Drzewa i kwiaty ze wszystkich stron świata urzekają feerią barw i różnorodnością form, a stylowe altany i oczka wodne dodatkowo urozmaicają pejzaż tego wyjątkowego obszaru. Ogród Botaniczny cieszy się wielką popularnością wśród fotografów ślubnych, a także autorów artystycznych sesji utrzymanych w bajkowym, onirycznym klimacie.

Ogród Botaniczny w Krakowie /fot. Wikimedia

Ulica Kanonicza – dla amatorów podróży w czasie

Choć położona tuż przy Wawelu i Rynku Głównym, zaciszna ulica Kanonicza leży nieco na uboczu głównych turystycznych szlaków. To w połączeniu z doskonale zachowaną zabudową z epok renesansu i baroku kreuje jej niepowtarzalną, historyczną atmosferę. Spacerując wzdłuż zabytkowych kamienic niemal od razu poczujesz atmosferę dawnej stolicy Polski. To znakomita sceneria kostiumowych sesji zdjęciowych i kopalnia architektonicznych smaczków – warto tym bardziej, że korowody turystów nie będą wchodzić Ci w kadr!

Ulica Kanonicza w Krakowie /fot. Wikimedia

Rezerwat Panieńskie Skały – dla miłośników dzikiej przyrody

Cały teren Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego obfituje w ciekawe plenery zdjęciowe, a w poszukiwaniu oryginalnych ujęć warto odwiedzić zwłaszcza okolice Panieńskich Skał i imponującego wapiennego wąwozu zwanego Wolskim Dołem. Wysokość skalistych ścian sięga miejscami aż kilkunastu metrów; majestat natury aż prosi się, by uwiecznić go na zdjęciach. Malowniczy krajobraz uzupełniają pnącza bluszczu i bogate runo leśne, w którym nierzadko da się zaobserwować (i sfotografować!) rzadkie gatunki flory.

Rezerwat Panieńskie Skały w Krakowie /fot. Wikimedia

Kamieniołom Liban – (nie tylko) dla kinomaniaków

Industrialny pejzaż dawnego kamieniołomu inspiruje zarówno twórców statycznych, jak i ruchomych obrazów – to właśnie tutaj nakręcono część plenerów słynnej “Listy Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga. Niektóre z elementów scenografii pozostały tam do dziś. Zarówno rekwizyty, jak i opuszczone piece szybowe znakomicie sprawdzają się w rolach głównych elementów kadru oraz efektownego tła dla sesji portretowych w nowoczesnym stylu.

Kamieniołom Liban w Krakowie /fot. Wikimedia

Lokomotywownia Płaszów – dla eksploratorów

Liban nie jest jedyną krakowską lokacją dla miłośników urbexu. Nieco mniej znany, lecz równie godny uwagi jest kompleks lokomotywowni nieopodal dworca w Płaszowie. W okresie międzywojennym obiekt służył jako stacja naprawy pojazdów kolejowych; obecnie świeci pustkami, ale nic nie broni do niego dostępu. Masywne stalowe konstrukcje, przestronne hale przemysłowe i wagony starego typu, gdzieniegdzie pokryte graffiti, doskonale prezentują się na fotograficznych kliszach.

Lokomotywownia Płaszów /fot. Wikimedia

Kopiec Krakusa – dla patrzących z góry

Nie potrzebujesz drona, by sfotografować Kraków z lotu ptaka. Wystarczy Ci sprawny aparat i chęci do krótkiej wspinaczki. Wejdź na podgórski Kopiec Krakusa i rozejrzyj się wokół siebie. Przy dobrej widoczności dostrzeżesz plejadę krakowskich zabytków: Wawel, Ratusz i Kościół Mariacki, wieże kościelne na Kazimierzu i Podgórzu. Tuż obok nich wznoszą się współczesne “ikony” miasta – Szkieletor, wieża telewizyjną na Krzemionkach czy kominy elektrociepłowni w Łęgu. Jednym słowem, masz stąd cały Kraków na wyciągnięcie ręki… a właściwie obiektywu!

Kopiec Krakusa /fot. Wikimedia

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków