Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Luty w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

26 stycznia 2017

Balet, opera, teatr, wizyta w muzeum, a może spacer po ogrodzie zoologicznym? W lutym w Krakowie będzie się sporo działo, a atrakcji nie zabraknie zarówno dla miłośników aktywności, jak i kultury.

Zimowy wypad do ZOO

Kochasz spacery o każdej porze roku, również w zimie? W lutym wybierz się do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Co prawda, nie wszystkie zwierzęta w mroźne dni wychodzą na wybieg, ale gdy temperatury oscylują w okolicach zera, na krótkie spacery kuszą się nawet słonie, oceloty, lwy azjatyckie czy jaguary. Kogo jeszcze spotkasz? Lisy polarne, zebry, antylopy kob liczi i nilgau, wielbłądy, konie Przewalskiego, wikunie i owce grzywiaste arui, tygrysa amurskiego, pantery śnieżne, uchatki patagońskie, pandy. A to nie koniec atrakcji i możliwości. ZOO zlokalizowane jest w lesie wolskim, jednym z ulubionych miejsc wypoczynku krakowian. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by wybrać się na spacer po jednej z wytyczonych ścieżek, zwłaszcza że w lesie znajduje się kilka historycznych obiektów, m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz klasztor i erem O.O. Kamedułów. Bez względu na panujące na dworze warunki możesz również odwiedzić egzotarium, by przyjrzeć się cząstce ekosystemu rafy koralowej Indopacyfiku, na który składają się: żywe koralowce, wieloszczety, strzykwa, krewetki, rozgwiazda, jeżowiec, ryby morskie.

Foto: zoo-krakow.pl

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa Best Western Kraków Old Town

Ferie w Krakowie

Ferie w Krakowie potrwają do 12 lutego. Pierwsza połowa miesiąca to zatem idealny czas na wycieczkę do stolicy Małopolski. W ramach ferii w mieście organizowanych będzie sporo imprez o charakterze sportowym i kulturalnym. Nowohuckie Centrum Kultury tradycyjnie już zaprasza najmłodszych na dwutygodniowe święto teatru. W ramach Festiwalu Teatrów Dla Dzieci będzie można zobaczyć m.in. Kota w butach, Tomcia Paluszka czy Brzydkie Kaczątko. Krakowskie muzea na czas ferii przygotowały z kolei specjalne warsztaty, zajęcia i czasowe wystawy.

Ferie operowo

18 stycznia w Krakowie wystartował festiwal Opera Rara. W ramach festiwalu na krakowskich scenach można usłyszeć największe barokowe dzieła w koncertowych wersjach. Jeśli ktoś na imprezę nie zdążył się wybrać w styczniu, w lutym ma szansę nadrobić zaległości, gdyż Opera Rara potrwa do 10 lutego. 1 i 2 lutego w Centrum Kongresowym ICE będzie można zobaczyć „Halkę” Stanisława Moniuszki. Mało tego, kompozycja zostanie zaprezentowana w swojej pierwotnej, czyli dwuaktowej wersji wileńskiej z 1848 roku, z mocnym społecznym przekazem. 4 lutego w kawiarni BAL na Zabłociu pieśni Karola Szymanowskiego zinterpretuje Susanna Jara. Dzień później w Teatrze Słowackiego koncertową wersję opery George’a Friderica Handla „Arminio” wykona zespół Armonia Atenea pod batutą George’a Petrou. 9 lutego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach poznańska orkiestra Arte dei Suonatori wykona serenatę, kompozycję poświęconą emocjom głównych bohaterów, w tym wypadku Marka Aureliusza i Kleopatry. Największy smaczek przygotowano jednak na zakończenie. Historię tragicznej miłości Dydony i Eneasza („Dido and Aeneas” Henry’ego Purcella) wyśpiewają wybitni soliści: sopranistka Raffaella Milanesi i baryton Richard Helm.

Fot: operarara.pl

A może balet?

W lutym do Krakowa powinni wybrać się również miłośnicy baletu. W Centrum Kongresowym ICE wystąpi bowiem Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili”, który w Australii nazwano ósmym cudem świata i któremu po występie na scenie w La Scala podnoszono kurtynę aż 14 razy!
Występ zespołu, na który składa się ponad 100 tancerzy, to połączenie elementów sztuki walki, akrobacji i wyjątkowej historii. Całości dopełniają bajecznie kolorowe kostiumy i muzyka w wykonaniu gruzińskiej orkiestry. Ten występ po prostu trzeba zobaczyć!

Fot: Pan Koncert/ materiały prasowe

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków