Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 miejsc na walentynkowy spacer w Krakowie

31 stycznia 2018

Romantyczny Kraków gości zakochanych po królewsku! Stolica Małopolski jest jednym z najpopularniejszych kierunków walentynkowych podróży. Nie bez powodu: w urokliwym mieście nie brakuje kameralnych lokacji na udany spacer we dwoje.

Rynek Główny

Umówcie się na spotkanie „pod Adasiem”, obok skarbonki lub przy wejściu do Sukiennic – punkty te są tak charakterystyczne, że na pewno się odnajdziecie! Rynek Główny to serce miasta, wypełnione romantyzmem i artystycznym vibe’m. Panowie mają tu doskonałą okazję, by zacząć randkę mocnym akcentem: zaprowadź swoją wybrankę do stanowisk krakowskich kwiaciarek i podaruj jej piękny bukiet kwiatów – najlepiej taki, który sama wybierze. Po wyjściu z Rynku skierujcie się w stronę Wawelu. Zamiast gwarnej, zatłoczonej ulicy Grodzkiej wybierzcie w tym celu kameralną Kanoniczą, która urzeknie Was renesansową zabudową i nastrojowym oświetleniem.

Ulica Kanonicza /fot. Wikimedia

Bulwary Wiślane

Choć nigdy nie brakuje tu spacerowiczów, na przestronnych bulwarach każda para znajdzie dla siebie dość miejsca. Niespieszny spacer brzegiem rzeki, wzdłuż majestatycznych wawelskich murów, pozostawi Wam dość czasu na intymną rozmowę. Obawiasz się, że zimowy chłód znad Wisły popsuje Wam przechadzkę? Każdą przeszkodę można przekuć w atut: dreszcze z zimna to dodatkowy pretekst, by przytulić się do siebie jeszcze mocniej! Największe zmarzluchy schronią się w jednej z restauracji na barkach, przycumowanych wzdłuż całych bulwarów.

Barka na Bulwarach Wiślanych /fot. Wikimedia

Kazimierz

W okolicach Forum Przestrzenie lub plantów Nowackiego warto zejść z bulwarów i zanurzyć się w plątaninie uliczek krakowskiego Kazimierza. Nie spieszcie się – każdy zakamarek kryje tu nową niespodziankę: klimatyczne podwórko, autorską galerię sztuki, antykwariat z przedmiotami na prezent. Kawiarenki na Kazimierzu często mieszczą dosłownie kilka stolików, a barmani przygotują dla Was wyborną gorącą czekoladę lub grzane wino. Nie opuszczajcie przystanku w knajpce i koniecznie rozgrzejcie się ciepłym napojem, bo walentynkowy spacer jeszcze się nie kończy!

Spędź walentynki w Krakowie w Hotelu na Starym Mieście. Pokój zarezerwuj już dziś!

Kładka Ojca Bernatka

Kazimierska ulica Mostowa powiedzie Was z powrotem nad Wisłę, na most zwany Kładką Bernatka. To obowiązkowy punkt każdego romantycznego spaceru: zakochani wieszają na żeberkach mostu kłódki, oznaczone swoimi imionami i datą krakowskiego spotkania. Zwyczaj ten przynosi parom wieczną pomyślność; podobno związki przypieczętowane w ten sposób są równie silne i nierozłączne, jak zamek kłódki.

Kładka Ojca Bernatka /fot. Wikimedia

Kopiec Kraka

Jeśli pogoda nie daje się mocno we znaki, a Wy moglibyście wędrować pod rękę przez cały dzień, przejdźcie na drugą stronę Wisły i skierujcie się w głąb Podgórza. Po półgodzinnym spacerze znajdziecie się u stóp Kopca Kraka, a stamtąd łagodnym zboczem dotrzecie na jeden z najbardziej efektownych punktów widokowych w Krakowie. Warto zaplanować czas tak, by pojawić się na Kopcu po zachodzie słońca. Widok miasta roziskrzonego wieczornymi światłami podkreśli bowiem romantyczny nastrój walentynkowego spotkania.

Przez żołądek do serca

Wymienione miejsca układają się w trasę solidnego, kilkugodzinnego spaceru. Jeśli przebyliście ją od początku do końca, należy Wam się zasłużony odpoczynek. Najlepszym zwieńczeniem walentynkowej randki będzie kolacja przy świecach, w eleganckiej, kameralnej restauracji – takiej, jak lokale hoteli Best Western Kraków. Wykwintny posiłek i lampka dobrego wina pozostawią Was we wspaniałym nastroju na dalszą część wieczoru.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków