Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków charytatywnie

30 września 2015

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, I ty możesz zostać Świętym Mikołajem czy Szlachetna paczka to ogólnopolskie akcje charytatywne, które zna każdy z nas. Kraków i działające w mieście instytucje każdego roku mocno tę listę uzupełniają. Bo przecież można dobrze się bawić i przy okazji po prostu komuś pomóc. Hotele Best Western Old Town i Galicya chętnie włączają się w tego typu projekty.

Kraków Business Run

We wrześniu krakowskie hotele Best Western Kraków Old Town i Best Western Galicya wzięły udział w dwóch akcjach charytatywnych. 6 września odbyła się czwarta edycja Kraków Business Run, imprezy charytatywnej o charakterze sportowym, podczas której rywalizują ze sobą sztafety. Trasa biegu wynosi 19 km, a zatem każdy zawodnik ma do pokonania niecałe 4 km.

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 4 000 biegaczy, będących przedstawicielami małopolskich firm. Na starcie pojawili się również pracownicy hoteli Best Western Kraków Old Town i Best Western Galicya. Pieniądze z opłat startowych zostały przekazane na zakup protez dla Ani, Łukasza i Piotrka, podopiecznych fundacji Jaśka Meli. W sumie podczas Kraków Business Run 2015 udało się zebrać ponad 300 000 zł.

krakow run business

Nasza ekipa na Kraków Run Business

Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom

12 września odbył się z kolei IV Bieg Charytatywny organizowany przez Fundację Tesco Dzieciom. Uczestnicy mogli wziąć udział w jednym z trzech biegów: rodzinnym o długości 3,5 km, dla biegaczy bardziej zaawansowanych (10 km) i na szpilkach (100 m).

 

Impreza odbywa się rokrocznie od 2012 roku, a patronat nad nią sprawują Prezydent Miasta Krakowa, Wojewoda Małopolski i Rzecznik Praw Dziecka. Pieniądze zebrane podczas biegu są przekazywane na poprawę warunków leczenia pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w szczególności na remonty i doposażanie placówki. Ogromnie się cieszymy, że także nasze hotele mogły się włączyć w działania Fundacji i pomóc w zebraniu funduszy na tak szczytny cel.

Przedstawicielki krakowskich hoteli Best Western wzięły udział w biegu na szpilkach

Przedstawicielki krakowskich hoteli Best Western wzięły udział w biegu na szpilkach

Przedstawicielki krakowskich hoteli Best Western wzięły udział w biegu na szpilkach

Przedstawicielki krakowskich hoteli Best Western wzięły udział w biegu na szpilkach

 

Koncerty, bale, imprezy

W Krakowie nie brak również koncertów, imprez, balów i wydarzeń organizowanych w celu wsparcia konkretnej osoby lub fundacji. I tak w roku 2013 odbył się koncert charytatywny „Kraków dla Beaty”. Na uczestników wydarzenia czekały atrakcje sportowe (maraton zumby) i muzyczne (koncert finalistki X Factor). Akcja miała na celu wsparcie finansowe rehabilitacji Beaty, fizjoterapeutki i instruktorki fitness, która uległa ciężkiemu wypadkowi w drodze do pracy: spadł na nią skaczący z 7 piętra samobójca.

W roku 2014 w Operze Krakowskiej odbyło się widowisko „Diversity Rock Opera”. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczono na zakup protez nóg dla 22-letniej Renaty o wyjątkowym talencie muzycznym. Imprezy charytatywne organizują również restauracje, stowarzyszenia i fundacje. Częstym elementem tego typu wydarzeń są aukcje przedmiotów podarowanych przez sportowców, aktorów czy muzyków.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków