Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 powodów, dla których warto robić interesy w Krakowie

3 marca 2017

Kraków to znacznie więcej niż atrakcyjny kierunek turystyczny. Miasto oferuje także doskonałe warunki do rozwoju biznesu. Dlaczego warto wybrać Kraków jako miejsce do prowadzenia interesów?

1. Europejska stolica outsourcingu

Krakowskie zabytki, puby i bary są słynne na całą Europę, jednak nie każdy wie, że miasto wiedzie prym także w biznesowych rankingach Starego Kontynentu. Kraków jest niekwestionowanym liderem na europejskim rynku outsourcingu. Co więcej, w skali całego świata miasto ustępuje jedynie lokalizacjom azjatyckim! Blisko 100 firm outsourcingowych świadczy tu usługi z zakresu IT, finansów i rachunkowości, telemarketingu, doradztwa, HR i wielu innych. Branża rozwija się w zawrotnym tempie: w 2016 roku krakowski outsourcing zrzeszał około 50 tysięcy pracowników.

2. Wykwalifikowana kadra pracownicza

Skąd bierze się popularność Krakowa wśród inwestorów? Przedsiębiorcy wiedzą, że pozyskają tu wielu kompetentnych pracowników. Krakowskie uczelnie oferują wysoki poziom kształcenia na kierunkach technicznych, ekonomicznych, lingwistycznych. Pracodawcy mogą więc liczyć na specjalistów niemal z każdej dziedziny. Na szczególną uwagę zasługuje także doskonale rozwinięta współpraca międzynarodowa: krakowska sieć outsourcingowa obsługuje inwestorów z ponad 90 krajów, a jej pracownicy porozumiewają się łącznie w aż 36 językach!

3. Duża powierzchnia biurowa

Rozwinięty biznes wymaga odpowiedniego zaplecza, a w Krakowie centra biurowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Biznesowe życie miasta skupia się w obiektach takich, jak kompleks Opolska Business Park, Centrum Biurowe G21 przy ulicy Grzegórzeckiej lub budynki w okolicy centrum handlowego Bonarka. Wygodna komunikacja z centrum, wysoki standard wnętrz, korzystne ceny wynajmu: przedsiębiorcy znajdą tu wszystko, czego potrzebują do sprawnej organizacji pracy.

Krakowski biurowiec Newton w jednym z miejskich centrów outsourcingowych /Damian995 /Wikimedia Commons

4. Przestrzeń konferencyjna

Kraków cieszy się dużą popularnością także wśród organizatorów konferencji i szkoleń. Za grodem Kraka przemawia tu dogodna lokalizacja oraz świetnie rozwinięta infrastruktura: w mieście nie brakuje komfortowych sal konferencyjnych i miejsc noclegowych, a bogata oferta kulturalna i rozrywkowa sprzyja integracji uczestników także po pracy. Hotele sieci Best Western – Old Town, Galicya i Regent – łączą powyższe funkcje, oddając do dyspozycji gości znakomicie wyposażone sale konferencyjne i komfortowe apartamenty. Wszystkie hotele mieszczą się ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego centrum miasta, dlatego goście mogą czerpać pełną garścią z atrakcji grodu Kraka.

Zarezerwuj salę konferencyjną w Hotelu w Centrum Krakowa Best Western Kraków Old Town

5. Znakomita komunikacja

Wygodny dojazd do Krakowa możliwy jest z każdego zakątka Polski i nie tylko! Port lotniczy Balice obsługuje regularne połączenia z Warszawą i Gdańskiem oraz z wieloma europejskimi miastami. Kraków jest również ważnym węzłem kolejowym, bezpośrednio skomunikowanym z większością miast w kraju. Ciekawostką na kolejowej mapie miasta jest centrum biznesowe Kraków Business Park w Zabierzowie. Kompleks dysponuje prywatnym przystankiem kolejowym, dzięki któremu dojazd z Dworca Głównego do podkrakowskiej miejscowości zajmuje zaledwie 18 minut!

Stacja kolejowa Kraków Business Park w Zabierzowie /Altoshipper /Wikimedia Commons

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków