Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

4 pomysły na majówkę w Krakowie

27 kwietnia 2016

Weekend majowy w Krakowie będzie obfitował w wydarzenia patriotyczne, atrakcje kulturalne, koncerty i pokazy. Co będzie można zobaczyć? Gdzie warto się udać?

Klasycznie z jazzową nutą

Miłośnicy muzyki w majowy weekend będą mogli czuć się dopieszczeni. W sobotę 30 kwietnia o godzinie 11 w parku Jordana odbędzie się koncert z cyklu „Poranki Muzyczne”. Utwory operowe i musicalowe wykonają Agnieszka Sokolnicka i Wojciech Sokolnicki, czyli Opera Love Duet. 1 maja o godzinie 11 w parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich rozbrzmi muzyka francuska. Wszystko za sprawą Iwony Konieczkowskiej, której na pianinie i akordeonie będą akompaniowali Tadeusz Leśniak i Wiesław Dziedziński. W ramach majówkowej oferty muzycznej coś dla siebie znajdą również miłośnicy tradycyjnego jazzu. We wtorek, 3 maja w parku Ratuszowym wystąpi bowiem grupa Boba Jazz Band.

Zarezerwuj nocleg w Majówkę! Sprawdź terminy w Hotelu w Krakowie na Starym Mieście.

Na 30 kwietnia wyjątkowe muzyczne atrakcje przygotowały również krakowski oddział Związku Kompozytorów Polskich oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Jazzowy Kraków. Dzięki pierwszemu w Filharmonii Krakowskiej będzie można wysłuchać koncertu orkiestry i chóru filharmonii. Stowarzyszenie Jazzowy Kraków przygotowało z kolei szereg atrakcji w przestrzeni publicznej, poczynając od jazzowego hejnału (godz. 12.15), poprzez warsztaty, skończywszy na koncertach.

Darmowe wejście na wieżę mariacką

Osoby, które choć na chwilę chciałyby poczuć się jak hejnalista oraz zobaczyć Kraków z wieży mariackiej, 1 maja będą miały okazję zrobić to za darmo. Zainteresowani po wejściówki powinni się zgłosić wcześniej, gdyż ich liczba jest ograniczona. 15-osobowe grupy zwiedzających na wieżę będą wpuszczane co 20 minut w godzinach od 9:10 do 11:10 oraz od 13:10 do 17:40.

320px-Kosciol_Mariacki_w_Krakowie

1 maja wejście na wieżę mariacką będzie darmowe

Patriotyczne śpiewy

3 maja o godzinie 17 na Małym Rynku odbędzie się doskonale już wszystkim znana Lekcja Śpiewania. Publiczność wystąpi tutaj w podwójnej roli: nie tylko słuchaczy i obserwatorów, ale też artystów, wykonawców. Krakowianie oraz turyści wspólnymi siłami, pod kierownictwem Kazimierza Madeja i Waldemara Domańskiego, odśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni. Z tej okazji władze miasta przygotowały aż 4 tysiące bezpłatnych śpiewników.

3

Źródło: www.krakow.pl

Zwiedzanie z przewodnikiem

Podczas majówki na specjalne atrakcje mogą liczyć także osoby zwiedzające muzea. Niektóre placówki, takie jak Ogród Doświadczeń im. S. Lema czy Muzeum Inżynierii Miejskiej w ramach zakupionego biletu oferują zwiedzanie z przewodnikiem czy warsztaty z wyplatania przedmiotów z wikliny papierowej.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków