Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Jesienny spacer po Krakowie. Jakie miejsca musisz odwiedzić?

28 września 2023

Mamy już jesień. Na zewnątrz może jeszcze tego aż tak nie widać, ale niedługo liście zaczną nabierać bardziej intensywnych brązowo-pomarańczowych kolorów i opadać na ścieżki. Nie każdy lubi tę porę roku. Jednak dla osób, które uwielbiają jesienne spacery, mamy kilka miejsc w Krakowie, które muszą odwiedzić.

Zobacz, gdzie je znaleźć i cieszyć się pięknym krajobrazem. Poznaj Kraków od trochę innej strony. Zostaw popularne zabytki i wyrusz na spacer. 

Krajobraz jesienny
W Krakowie znajdziesz wiele ciekawych miejsc na jesienne spacery. Wystarczy tylko chwilę poszukać 🙂 

Kopiec Krakusa 

Pewnie spodziewałeś się parku. Jednak my zaczniemy od trochę innej propozycji. Kopiec Krakusa to idealnie miejsce, aby obserwować piękno jesieni w pełni. Miejsce otoczone jest wieloma drzewami, które zmieniają kolor liści na ten, wszystkim dobrze znany – pomarańczowo-żółty. W takim otoczeniu na pewno poczujesz zmianę pory roku. Duży teren pozwala na eksplorowanie i przyjemny spacer samemu, z ukochaną osobą lub z grupą przyjaciół. 

Co więcej, Kopiec Kraka jest także idealnym miejscem na oglądanie zachodów słońca. Nawet w jesienną porą warto wybrać się na szczyt około godziny 18, aby obserwować niesamowite widoki. 

Park Lotników Polskich w Krakowie 

Jeśli chcesz uciec od ścisłego centrum miasta i poczuć prawdziwą jesień, koniecznie udaj się do Parku Lotników Polskich, który jest zlokalizowany tuż obok Akademii Wychowania Fizycznego i Tauron Areny Kraków. W tym miejscu przejdziesz się po asfaltowych dróżkach i będziesz mógł podziwiać wiele pięknych i kolorowych drzew. Jeśli będziesz mieć szczęście, to spotkasz wiewiórki!

Part jest naprawdę duży, dlatego będziesz mógł spędzić tam 1-2 godziny na spacerze i odpoczynku na ławeczce. Blisko Tauron Areny znajdziesz także stawik, przy którym możesz usiąść i się zrelaksować. Na przechadzkę możesz wybrać się ze swoim maluchem, ponieważ w parku znajduje się plac zabaw. 

Spędź kilka jesiennych dni w Krakowie i w pełni doświadcz tej pory roku w stolicy Małopolski. Na swoje miejsce noclegu wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Park Decjusza 

Jest to jeden z najstarszych parków w Krakowie – ma ponad 500 lat! Został zaprojektowany przez włoskich architektów. Odwiedzając ten teren, będziesz mógł podziwiać stare graby i lipy, które zachwycają swoją dostojnością. Kolorowych liście na pewno nie zabraknie! 

Park zajmuje niecałe 10 hektarów, ale spacer po wyznaczonych ścieżkach będzie przyjemny. Na jego terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci, a także Willa Decjusza czy Dom Erazma. Odwiedzając ten park, poznasz także trochę historii. Koniecznie wybierz się do niego z rodziną lub znajomymi. Nawet samotny spacer w tym miejscu będzie doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek. 

Zalew Nowohucki 

Zalew Nowohucki to bardzo piękne miejsce, do którego koniecznie musisz się wybrać na przestrzeni września i października. Piękne kolorowe drzewa, liście leżące na dróżkach, jesienne barwy odbijające się w tafli wody zalewu. 

Do odwiedzenia tego miejsca na pewno zachęcają alejki spacerowe. Przy nich znajdują się ławeczki, na których możesz przysiąść i podziwiać piękno tej pory roku. To jednak nie wszystko! Są także ścieżki rowerowe – cykliści będą mieli tutaj frajdę o każdej porze roku. Zadbano także o najmłodszych – duży plac zabaw zachęca do wspólnego spędzenia czasu. 

Piękna wysepka na środku Zalewu Nowohuckiego sprawia, że to miejsce jest klimatyczne i bajkowe, szczególnie jesienią. 

Gdzie jeszcze wybrać się na jesienny spacer po Krakowie?

Jakie miejsce jeszcze powinieneś odwiedzić? Polecamy – Bulwary Wiślane, Park Krakowski, Kopiec Kościuszki, Planty, Przylasek Rusiecki czy Park Jordana. 

Jesienny spacer po Krakowie w tych miejscach na pewno nie będzie nudny. Znajdź czas na weekendowe wyjście i spotkanie z naturą w pełnej okazałości. 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków