Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków dla rodzin z dziećmi

14 stycznia 2015

Kraków to idealne miejsce na weekend dla rodziny z dziećmi. Bez względu na pogodę i porę roku. W mieście nie brakuje atrakcji, które pokochają zarówno dorośli jak i najmłodsi członkowie rodziny.

Zabawa z fizyką

Krakowski ogród doświadczeń to dowód na to, że sporo można się nauczyć również poprzez zabawę. Na terenie parku o powierzchni 6 ha znajdują się urządzenia, które w ciekawej formie prezentują zjawiska fizyczne i zachęcają do myślenia. Podczas spaceru można zatem bliżej przyjrzeć się pryzmie, zaobserwować, jak rozszczepia się białe światło czy zobaczyć, jak powstaje wir wodny. Co jednak najważniejsze, urządzenia mają charakter interaktywny i angażują zwiedzających. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie wizyta w salonie luster, bujanie na żyroskopie czy turlanie w kuli Zorba.

Ogród doświadczeń jest otwarty od końca kwietnia do października. Stanowi oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i mieści się przy Al. Pokoju 68. Z hotelu Best Western Old Town samochodem dotrzemy tam w 12 minut.

Pixabay/CC0

Pixabay/CC0

Spotkanie z Indianami

Wszyscy doskonale wiemy, że dzieci uwielbiają bawić się w Indian czy, w okresie zimowym, na wzór Eskimosów budować schronienia ze śnieżnych bloków. W Krakowie mogą poszukać inspiracji dla swoich codziennych zabaw. W Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata zobaczą afrykańskie chatki, domy na palach czy igloo z Arktyki, spotkają się z Indianinem z Wielkich Równin i zajrzą do mongolskiej jurty. Nie ma przyjemniejszego sposobu na poznanie dawnych kultur i mieszkańców z najodleglejszych zakątków świata.

Park można zwiedzać przez cały tydzień od kwietnia do października. Dla grup zorganizowanych Wioski Świata otwarte są przez cały rok. Park znajduje się przy ul. Tynieckiej 39. Z hotelu Best Western Galicya dotrzemy tam samochodem w 10 minut.

Podniebna przygoda

Takiej niespodzianki dziecko z pewnością długo nie zapomni. W końcu lot balonem to atrakcja niecodzienna, która łączy odrobinę adrenaliny i pozwala spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Balon wznosi się na wysokość 150 metrów i jest w stanie pomieścić 12 osób. Z platformy widokowej mogą korzystać również osoby niepełnosprawne.

Loty balonem przy sprzyjającej pogodzie odbywają się codziennie do rana do późnego wieczora z Bulwaru Wołyńskiego przy rondzie Grunwaldzkim. Bez względu na to, czy zakwaterowaliśmy się w hotelu BW Old Town, czy BW Galicya, na bulwar możemy dotrzeć spacerkiem, gdyż prowadząca do niego trasa wynosi niecałe 2 km.

W krainie zabawy

W Krakowie nie brak również miejsc, w których dziecko będzie mogło spędzić czas ze swoimi rówieśnikami. Przykładem Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino czy Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon. Najmłodsi znajdą tu baseny z piłeczkami, systemy labiryntów i korytarzy, zjeżdżalnie, ruchome kładki, pochylnie do wspinaczek czy trampoliny.

Centrum Zabaw Dziecięcych Gibon mieści się na terenie Parku Wodnego przy ul. Dobrego Pasterza 126. Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino znajduje się przy ul. Niedużej 4. Jeśli mamy samochód, do jednego i drugiego centrum dostaniemy się z hotelu BW Old Town w niecałe 20 minut.

Ciekawe muzeum

Muzea nie należą do miejsc, w których dzieci lubią spędzać swój wolny czas. Trudno się jednak dziwić, w końcu malarstwo renesansowe czy wazy z czasów starożytnego Egiptu nie stanowią dla malucha żadnej atrakcji. Krakowskie Muzea udowadniają, że mogą być miejscami przyjaznymi dla dzieci. W Muzeum Inżynierii Miejskiej można zobaczyć nie tylko zabytkowe wozy tramwajowe, samochody i motocykle produkowane w Polsce po II wojnie światowej, ale też sprawdzić czy łatwiej jest toczyć czy pchać coś ciężkiego i jak się jeździ na rowerze z kwadratowymi kołami.

Muzeum Inżynierii Miejskiej znajduje się przy ul. Św. Wawrzyńca. Z Hotelu BW Old Town dojdziemy tu w niecałe pół godziny.

 

mik Krakow/Wikipedia/CC BY-SA 2.0

mik Krakow/Wikipedia/CC BY-SA 2.0

 

Certyfikaty

Spędzając rodzinny weekend w Krakowie, warto pomyśleć również o odpowiednim miejscu na nocleg – bezpiecznym i komfortowym dla dziecka. Do grona hoteli uznanych za przyjazne rodzinie należy Best Western Galicya. Otrzymał on certyfikat w ramach programu Gufik, który wybiera miejsca idealne na wczasy, wakacje czy weekendy dla rodzin z dziećmi. Są one odpowiednio przystosowane do potrzeb kobiet w ciąży czy maluszków i zapewniają miły wypoczynek zarówno najmłodszym członkom rodziny jak i dorosłym.

 

logo-gufik-strona-245x300

image003

 

 

Więcej informacji: http://www.bwkrakow.pl/bwgalicya/certificate/gufik-miejsce-przyjazne-dzieciom/

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków