Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Romantyczny weekend w Krakowie – gdzie go spędzić?

21 stycznia 2015

Kraków to miejsce, któremu nie można odmówić romantyzmu. Wystarczy wyjść wieczorem na oświetlony, tętniący życiem Stary Rynek, po którym przejeżdżają dorożki, by poczuć się jak w bajce. A w walentynki stolica Małopolski potrafi zaskoczyć podwójnie. W lutym w mieście nie brak specjalnych ofert, promocji i niespodzianek dla zakochanych. Przykładem pakiet walentynkowy w Hotelach Best Western.

W ciągu dnia…

Spacer po ogrodzie

Czy może być coś bardziej romantycznego niż spacer urokliwymi alejkami ciągnącymi się pomiędzy różnobarwnym kwieciem, wiekowymi drzewami i niewielkimi stawami? A w ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego na zakochanych czeka znacznie więcej. Na terenie ogrodu znajdują się trzy szklarnie:

– Victoria z roślinami wodnymi, epifitycznymi, sukulentami i paprociami,
– Jubileuszowa, gdzie na odwiedzających czekają plamy, rośliny mięsożerne i największa w Europie kolekcja sagowców,
– Holenderka, w której zobaczyć można ok. 500 gatunków storczyków.

Niewątpliwymi smaczkami są również dąb jagielloński, który ma ok. 220 lat i kolekcja roślin użytkowych, takich jak ananas, cytron czy dynia.

Obiad na zamkowym tarasie

Obiad w zamku rezydencyjnym w Przegorzałach z pewnością doceni każda kobieta. Historia tego miejsca nie należy co prawda do romantycznych (budynek powstał w czasie II wojny światowej jako rezydencja barona Otto von Wächtera, a w okresie późniejszym służył m.in. jako sanatorium dla esesmanów), ale jego architektura i położenie robią ogromne wrażenie. Zamek przywołuje na myśl nadreńskie pałace z okresu romantyzmu, a z jego tarasów widokowych rozciąga się panorama na Wisłę oraz południowo-zachodnią część Krakowa.

Wieczorem…

Widok jak z bajki

Kopiec Piłsudskiego, symbol walki narodu polskiego o niepodległość to największy z pięciu krakowskich kopców. Ma ok. 35 metrów wysokości i zajmuje powierzchnię 0,76 ha. Usypano go w latach 30-tych XX wieku, wykorzystując ziemię z wszystkich pól bitewnych, na których walczyli Polacy w czasie I wojny światowej. Co jednak najważniejsze z punktu widzenia romantyzmu w godzinach wieczornych i nocnych z kopca rozciąga się cudowny widok na oświetlone miasto. Idealny pomysł na zwieńczenie dnia z ukochaną osobą.

Ludvig14/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Ludvig14/Wikipedia/CC BY-SA 3.0

W zimie

Choć dla zakochanych zawsze świeci słońce, pogoda niekoniecznie musi sprzyjać romantycznym spacerom i wycieczkom poza centrum miasta. Ratunkiem dla romantycznego nastroju stają się wówczas urokliwe kawiarenki, herbaciarnie czy puby, których w Krakowie nie brakuje. W szczególności na Kazimierzu.

Pod Kogutkiem

Pod Kogutkiem to chyba najmniejsza kawiarnia na krakowskim Kazimierzu. Przy stoliczkach zmieści się w sumie nie więcej niż osiem osób. Gości wita aromat kawy i przemiły właściciel. Klienci kochają to miejsce za ciszę, kameralny nastrój i przytulne wnętrza.

Studnia Życzeń

W Studni zjemy śniadanie, obiad lub kolację, napijemy się kawy, herbaty, piwa, wina, poprawimy sobie humor pysznym deserem lub drinkiem. A wszystko to w oryginalnie urządzonych wnętrzach – z barem w kształcie studni i zdobiącymi ściany zdjęciami tradycyjnych polskich studni.

Czajownia

Czajownia to przytulna herbaciarnia położona w samym sercu Kazimierza. Usiąść możemy tutaj na ratanowych krzesłach lub wygodnych, miękkich poduchach. Miłośnicy herbaty z pewnością docenią szeroki wybór napojów (ponad 100 rodzajów herbaty z różnych zakątków świata), a spragnieni dodatkowych wrażeń ucieszą się z szeregu atrakcji oferowanych przez lokal, takich jak jam session.

Pixabay/CC0

Pixabay/CC0

 

Specjalne pakiety walentynkowe!

Romantyczny wyjazd do Krakowa nie musi kończyć się na spacerze i obiedzie na zamkowym tarasie. Nocleg w eleganckim, przytulnym hotelu połączony ze specjalną niespodzianką będzie idealnym zwieńczeniem niezapomnianych chwil. Dzięki specjalnym pakietom walentynkowym przygotowanym przez hotele Best Western Old Town i Best Western Galicya na zakochanych czeka m.in. śniadanie podane do pokoju, romantyczna kolacja oraz możliwość późniejszego wymeldowania się.

Szczegóły:

http://www.bwkrakow.pl/bwoldtown/special/luty-miesiacem-zakochanych/

oraz

http://www.bwkrakow.pl/bwgalicya/special/luty-miesiacem-zakochanych-3/

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków