Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Wyjątkowy prezent pod choinkę prosto z Krakowa

21 grudnia 2015

Sprawy biznesowe w okresie przedświątecznym sprowadziły Cię do Krakowa. A może planujesz tu spędzić jeden z grudniowych weekendów? To idealna okazja, by kupić swoim bliskim wyjątkowy prezent pod choinkę.

Krakowski kredens

Jeśli któryś z Twoich bliskich to prawdziwy smakosz, po prezent z całą pewnością warto się wybrać do krakowskiego Kredensu. Znajdziesz tam między innymi najwyższej jakości herbaty zamknięte w eleganckich puszkach, kawy w pudełkach, które wyglądają jak stare książki, miody, soki i nalewki w uroczych szklanych butelkach i rzecz jasna słodycze: praliny z masy truflowej, galicyjskie czekoladki i czekolady. Pyszne, aromatyczne, przywołujące smaki z dawnych lat i przepięknie zapakowane.

Przyjeżdżasz do Krakowa? Zarezerwuj nocleg w hotelu w Krakowie na starym mieście

 

Bursztynowe cacka

Krakowskie Muzeum Bursztynu to miejsce, do którego warto się wybrać nie tylko po to, by obejrzeć wyjątkowe eksponaty, a więc bursztynowe rzeźby i biżuterię czy też inkluzje w bursztynie bałtyckim, ale również kupić prezent ukochanej. Przy muzeum działa bowiem Galeria Boruni, sklep z naszyjnikami, kolczykami czy bransoletami, które z pewnością podbiją serce każdej eleganckiej kobiety. Biżuteria została zaprojektowana przez uznanych artystów – plastyków i wykonana przez czołowych polskich i litewskich producentów.

Witraże

Kraków to miejsce, w którym królowała sztuka witrażowa. Niezwykłe dzieła wykonane ze szkła przez najwybitniejszych artystów początku XX wieku zdobią m.in. gotyckie kościoły z Bazyliką Mariacką na czele. Wykonany w Krakowie witraż z pewnością byłby bardzo oryginalną niespodzianką dla każdego miłośnika sztuki. Skąd go wziąć? W Muzeum Witrażu oprócz niezwykłych ekspozycji oraz pracowni, w której zobaczyć można, jak powstają witraże, znajduje się sklep. A w nim niewielkie szklane cuda przedstawiające np. najsłynniejsze krakowskie zabytki.

Specjały ojców benedyktynów

W opactwie tynieckim znajdziesz coś wyjątkowego dla babci, dziadka czy rodziców. U mnichów można się bowiem zaopatrzyć w naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, a także produkty spożywcze, takie jak soki, nalewki, miody pitne i tradycyjne. Kosz z wyrobami benedyktyńskimi pod choinką z pewnością ucieszy każdą osobę, która zwraca uwagę na skład produktów i dba o swoje zdrowie.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków