Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zieleń, koc i smaczne jedzenie. Gdzie w Krakowie wybrać się na piknik?

4 lipca 2023

W Krakowie znajdziesz wiele miejsc, które sprawdzą się idealne na piknik. Są to lokalizacje, w których z pewnością świetnie się zrelaksujesz i odprężysz. Gdzie się udać, aby popatrzeć na piękną zieleń i spędzić cudownie czas? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i zarezerwować czas aby się tam udać. 

Kraków - miejsce na piknik
Piękna polana, koc, przekąski i zachód słońca – czego chcieć więcej, aby się zrelaksować.

1. Bulwary Wiślane blisko Zamku Wawelskiego

Jednym z najpopularniejszych miejsc na piknik są Bulwary Wiślane. Nic dziwnego, ponieważ są zlokalizowane praktycznie w centrum Krakowa. Jest tam dużo zielonego terenu, na którym możesz rozłożyć koc i odpocząć. Dodatkowym plusem jest na pewno piękny widok na Wisłę oraz Zamek Wawelski

Wokół Bulwarów znajdziesz także małe sklepiki i restauracje, w których możesz zjeść pyszny posiłek lub zakupić przekąski. Musisz mieć jednak na uwadze to, że będzie tam sporo innych osób. Jednak jeśli Ci to nie przeszkadza, to masz już swoje wyjątkowe miejsce na piknik. 

2. Park Jordana 

Kolejnym zielonym miejscem, do którego możesz się udać, jest Park Jordana. Jest lekko oddalony od centrum, ale z pomocą komunikacji miejskiej szybko się do niego dostaniesz. Jeśli wybierasz się samochodem, to wokół parku znajdziesz miejsca parkingowe. 

Jest to najstarszy park w Krakowie – istnieje od 1889 roku i przyciąga wielu mieszkańców i turystów. Obok niego znajdują się Błonia, które są także doskonałym miejscem do spacerów z dziećmi i pupilami. 

W Parku Jordana możesz rozłożyć koc w cieniu drzewa, posłuchać śpiewu ptaków, popatrzeć na fontanny i w końcu się zrelaksować. 

Odwiedź Kraków i zostań nie tylko na piknik. Zwiedź dokładnie to cudowne miasto, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl/.

3. Zalew Bagry 

Po co jechać wiele kilometrów z Krakowa na Mazury, skoro można wybrać się nad Zalew Bagry? Możesz rozłożyć koc na trawie lub na piaszczystej plaży blisko zbiornika z wodą. To doskonałe miejsce, jeśli chcesz uciec z centrum miasta i zaznać spokoju. 

Znajdą się tutaj także ciekawe aktywności, które sprawią, że dzień nad Zalewem Bagry będzie aktywny i przyjemny. Nie musisz tylko siedzieć na kocu, jeść i opalać się. Możesz skorzystać z możliwości wypożyczenia rowerów wodnych, desek z wiosłem i kajaków. 

4. Polana pod kopcem Kraka 

Dużo zieleni, cisza i spokój – to właśnie polana pod kopcem Kraka. Warto wybrać się tam szczególnie późnym popołudniem, obserwować piękny zachód słońca i panoramę Krakowa. Rozłóż koc i ciesz się wspaniałym widokiem. 

Jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ duża przestrzeń pozwoli im na zabawę w otoczeniu zieleni. Trudno jednak będzie tam spędzić dużo czasu, kiedy jest naprawdę gorąco, ponieważ nie schowasz się w cieniu drzew. Możesz jedynie wziąć ze sobą parasol. 

5. Zalew Nowohucki 

Znajduje się w samym centrum Nowej Huty i jest idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu dla osób, które uwielbiają spędzać czas nad wodą. Nacieszysz oko nie tylko wodnym akwenem, ale także bujną zielenią. 

Kiedy znudzi Ci się już siedzenie na kocu, możesz wybrać się na spacer. Znajdują się tu deptaki spacerowe oraz wiele alejek, dzięki którym dokładnie zwiedzisz Zalew Nowohucki. Jeśli zmęczy Cię spacer, możesz przysiąść na jeden z ławeczek wokół zbiornika z wodą. 

Wokół zalewu znajdziesz foodtrucki oraz lodziarnie – coś na burczący brzuch oraz na ochłodę w gorące dni. 

Któreś z miejsc przypadło Ci do gustu? Jeśli tak, świetnie! Pamiętaj jednak, że w Krakowie na pewno znajdziesz jeszcze wiele innych ciekawych i pięknych miejsc, które będą doskonale nadawały się na piknik. 

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków