Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

5 powodów, dla których wakacje warto spędzić w Krakowie

18 lipca 2016

Kraków to miasto, w którym zawsze coś się dzieje. Na turystów czekają ogrom zabytków, bogata historia i wyjątkowy klimat. Zresztą nie bez powodu stolica Małopolski jest najchętniej odwiedzanym przez turystów polskim miastem. W te wakacje warto pójść za ich przykładem i na wakacje wybrać się właśnie do Krakowa.

Zabytki

Dla osób, które nigdy nie miały okazji być w Krakowie, wakacje to znakomity pretekst do nadrobienia zaległości. I obejrzenia zabytków z listy obowiązkowej, a zatem tych, które znaleźć można w każdym przewodniku. W wakacyjnym programie zwiedzania nie może zatem zabraknąć Rynku Głównego z Sukiennicami i kościołem mariackim, Wawelu z Zamkiem Królewskim i Smoczą Jamą czy Kazimierza.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Krakowie na Kazimierzu. Sprawdź wolne terminy!

poland-1449357_960_720

Widok na Wawel/ Pixabay

Muzea

Gdyby do Krakowa wybrać się wyłącznie z myślą o odwiedzeniu muzeów, można by w mieście spędzić chyba kilka tygodni. Coś dla siebie znajdą w nich nie tylko miłośnicy historii (Muzeum na Wawelu, Muzeum Archeologiczne, Muzeum AK), nauki (Muzeum Inżynierii Miejskiej) czy sztuki (Dom Józefa Mehoffera, Muzeum Witrażu), ale też np. samolotów (Muzeum Lotnictwa) czy bursztynów (Muzeum Bursztynu).

>> Sprawdź w jakie dni wstęp do poszczególnych muzeów jest bezpłatny.

Piękne tereny zielone

Planty, ZOO, Las Wolski czy Ogród Botaniczny to miejsca, o których słyszeli praktycznie wszyscy. Osoby, które najchętniej wypoczywają na łonie natury, wybrać mogą się jednak w kilka innych, mniej popularnych miejsc, takich jak Park Wyspiańskiego, Park im. Jordana, okolice klasztoru Kamedułów na Bielanach czy Skałki Twardowskiego. Spacer z niespodziankami? Nie ma sprawy. Z krakowskich kopców rozciągają się nie tylko piękne widoki. Można wziąć ze sobą koc, coś smacznego i zrobić sobie piknik.

krakow-1465356_960_720

Kopiec Kraka/ Pixabay

Wodne szaleństwa

Marzy Ci się morze i relaks na plaży? W Krakowie też znajdziesz coś dla siebie. Osoby, które nie wyobrażają sobie jednego dnia bez pływania, pełnowymiarowe baseny znajdą na obiektach KS Korona, Com Com Zone, basen AGH czy OSR Kurdwanów. Rodziny z dziećmi mogą się wybrać na jedną z odkrytych pływalni, gdzie znajdą wszystko, co potrzebne do bezpiecznej zabawy: brodziki, zjeżdżalnie i całe mnóstwo innych atrakcji. Panie z kolei o piękną opaleniznę mogą zadbać na krakowskich plażach, np. w Kryspinowie.

Festiwale i nocne życie

W Krakowie życie tętni przez cały rok, ale okres wakacyjny szczególnie sprzyja organizowaniu festiwali, w tym tych w plenerze. Przykład? Festiwal Kultury Żydowskiej, ULICA czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych czy Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Do tego dodać trzeba całe mnóstwo koncertów artystów jazzowych, popowych czy wykonujących muzykę klasyczną, wydarzeń filmowych, sportowych.
Miłośnicy koncertów, imprez tanecznych czy po prostu przyjemnych wieczorów przy drinku z pewnością nie będę narzekać. W okolicach starego rynku znajdą liczne puby, restauracje, kluby muzyczne, kawiarnie.

krakow-cracow-992967_960_720

Jedna z kawiarenek przy Rynku Głównym/ Pixabay

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków