Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Baseny w Krakowie. Gdzie pod Wawelem można popływać?

22 grudnia 2022

W miastach znajduje się wiele obiektów sportowych, z których mieszkańcy nie mogą na co dzień korzystać. Owszem, na stadionie można obejrzeć mecz, ale mało kto ma szansę samodzielnie kopnąć na nim piłkę czy choćby przespacerować się przy linii bocznej.

Inaczej sprawa ma się z basenami. To obiekty, z których korzystają ludzie w różnym wieku – od dzieci po najstarszych. Pływanie pomaga przy problemach z kręgosłupem, jest też świetnym sposobem na dbanie o kondycję. Aktywny czas w wodzie można spędzić również w Krakowie. Do wyboru jest całkiem spory wachlarz obiektów. Które baseny w Krakowie warto odwiedzić?

Najważniejsze baseny w Krakowie

Pod Wawelem działa sporo krytych pływalni, które są udostępnione dla każdego. Sporym zainteresowaniem cieszy się choćby basen przy klubie sportowym Korona, przy ul. Kalwaryjskiej, gdzie udostępniony jest duży basen o długości 25 metrów, podzielony na sześć torów. Podobny układ znajdziemy na basenie w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Ingardena.

Swoje baseny mają również inne krakowskie uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny (przy ul. Rakowickiej), Akademia Górniczo-Hutnicza (przy ul. Buszka) czy Politechnika Krakowska ( przy ul. Kamiennej). Kilkoma basenami administruje także Com-Com Zone, m.in. na os. Kozłówek i Nowej Hucie.

Ważnym punktem na mapie krakowskich pływalni jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna. Oprócz basenu sportowego można tam skorzystać także z basenu rekreacyjnego czy jacuzzi. Swoje baseny ma także sporo szkół, nie wszędzie i nie zawsze są one jednak dostępne dla osób spoza szkoły. Do dyspozycji młodzieży są również baseny międzyszkolne. Tylko grupy zorganizowane mają wstęp na pływalnię Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Czecha.

baseny w krakowie
W Krakowie jest wiele miejsc, w których można popływać

Wybierasz się na basen w Krakowie? Zarezerwuj pobyt w Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl!

Aktywność i dobra zabawa – krakowski Park Wodny

Ci, których celem jest nie tylko poprawa kondycji, ale również dobra zabawa, powinni odwiedzić krakowski Park Wodny. Jest zlokalizowany przy ul. Dobrego Pasterza. Oferuje atrakcje dla całych rodzin, ze zjeżdżalniami wodnymi, jacuzzi czy ścianami wspinaczkowymi. A to tylko najciekawsze atrakcje dla dzieci, jakie można tam znaleźć. Dysponuje też długim torem do pływania, bo aż 29-metrowym.

Kiedy powstaną kolejne baseny? Kraków chce mieć obiekt olimpijski

Mimo dość bogatej oferty i kilkudziesięciu basenów, pod Wawelem nadal nie ma obiektu o wymiarach olimpijskich. Taka pływalnia musi mieć tory o długości 50 metrów. Kraków planuje postawienie takiego basenu przy Zespole Szkół Łączności, przy ul. Monte Cassino. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy inwestycja powstanie. Protestują przeciwko niej okoliczni mieszkańcy, którzy obawiają się o to, że miasto utraci dużo terenów zielonych.

Basen w Krakowie znaleźć łatwo, ale co ze Starówką? Poznaj zwroty, które rozumieją tylko krakusi: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/starowka-to-w-warszawie-zwroty-ktore-rozumieja-tylko-krakusi

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków