Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Edukacja w Krakowie – uniwersytety i szkoły policealne

14 lipca 2017

Lipiec to czas, kiedy młodzi ludzie podejmują decyzje o swojej przyszłości. Trwają wtedy zapisy na studia, a także ogłaszane są wyniki rekrutacji. Zapewne słyszałeś o uczelniach, które są wizytówką Krakowa np. o Uniwersytecie Jagiellońskim, czy Akademii Górniczo Hutniczej. My, przedstawimy Ci także mniej znane propozycje miejsc, gdzie zdobędziesz kwalifikacje zawodowe. Przeczytasz tu nie tylko o uniwersytetach, ale także o szkołach policealnych, czy akademiach.

 

Uniwersytet Jagielloński

To najbardziej znany uniwersytet w Krakowie, jego historia sięga 1364 roku, kiedy to został założony przez Kazimierza III Wielkiego. UJ kształci studentów w wielu dziedzinach, jednak najbardziej oblegane kierunki to sinologia, a także kierunek lekarsko-dentystyczny.

Akademia Górniczo Hutnicza

To największa uczelnia techniczna w Polsce. Wbrew powszechnemu myśleniu, dostępne są na niej nie tylko kierunki techniczne. Założono tam Wydział Humanistyczny, gdzie można studiować Kulturoznawstwo, czy Socjologie.

Uniwersytet Rolniczy

To idealne miejsce studiów dla tych, którzy marzą o pracy związanej z naturą, ale nie tylko. UR oferuje również studia związane z ekonomią, a także posiada rozbudowany wydział Technologii Żywienia.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uczelnia ta powstała, jako Papieska Akademia Teologiczna, a dopiero w 2009 roku została przekształcona w uniwersytet. Jest to uczelnia katolicka, jednak ogromnym zainteresowaniem cieszy się tu Wydział Nauk Społecznych, na którym można studiować między innymi Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jest to kolejna bardzo znana uczelnia techniczna w Polsce. Studenci najczęściej wybierają tu Wydział Architektury, a także Fizyki, Matematyki i informatyki. Na PK działa wiele kół naukowych, w których studenci mogą rozwijać swoje praktyczne umiejętności.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

To największa, pod względem liczby studentów, ekonomiczna uczelnia w Polsce. Szczególną popularnością cieszą się tu kierunki z Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, a także Finansów i Prawa. Można tutaj odbyć studia w języku angielskim.

Szkoły policealne i inne formy edukacji

Kraków określany jest często ośrodkiem życia studenckiego. Wielu młodych ludzi decyduje się właśnie tu zdobywać wykształcenie, ponieważ oprócz uniwersytetów, działają tu liczne szkoły policealne, a także istnieje dużo możliwości zrealizowania kursów zawodowych. Taka forma edukacji, często pochłania znacznie mniej czasu, ponieważ zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Szkoła Policealna Gowork.pl

To szkoła, która dostosowuje oferowane kierunki edukacji, do sytuacji panującej na rynku. W dobie, kiedy zwiększa się świadomość dotycząca zdrowego odżywiania, a zainteresowanie poradami dietetyków wzrasta, wprowadzono tu kierunek Dietetyka, który możesz realizować w trybie dziennym lub zaocznym. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: http://policealna.gowork.pl/krakow/dietetyka.

Artystyczna Alternatywa

To szkoła stylizacji i wizażu gdzie można zrobić kursy, a także podjąć ciekawe kierunki związane z wizerunkiem. Oferta Artystycznej Alternatywy skierowana jest przede wszystkim do kreatywnych osób. Często efekty pracy studentów tej szkoły są imponujące.

Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej

Jeśli kochasz kwiaty, zawód florysty będzie dla Ciebie idealny. Właśnie w Krakowie możesz zrealizować specjalny kurs i uzyskać certyfikat w tej dziedzinie. MCEF organizuje kursy o różnych poziomach zaawansowania, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie.

Akademia Sztuki Piękności

To szkoła, w której można odbyć kursy o tematyce kosmetycznej. Działa od 1982, dzięki czemu cieszy się dużą renomą. Akademia Sztuki Piękności zdecydowanie stawia na praktykę. Ta szkoła kosmetyczna posiada akredytację Kuratora Oświaty.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków