Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Lato 2022. Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Krakowie

17 czerwca 2022

Kraków to nie tylko historyczna stolica Polski, która przyciąga turystów Wawelem, Sukiennicami i szeregiem innych zabytków. To również miejsce, które przez cały rok tętni życiem. Widać to zwłaszcza latem. O tej porze roku warto przyjechać do miasta na dłużej całą rodziną. Dobra pogoda sprzyja zwiedzaniu, a po obejrzeniu zabytkowych budowli można zaserwować dzieciom dodatkowe atrakcje, których w mieście nad Wisłą nie brakuje.

Kraków i jego wodne atrakcje

Letnie upały sprawiają, że chętniej niż zwykle wypoczywamy nad wodą. Wodne atrakcje dla dzieci można znaleźć również w Krakowie. Najbardziej znaną lokalizacją, która nadaje się na wypoczynek, jest zalew Bagry. To zalane tereny byłego żwirowiska w Płaszowie, w dzielnicy Podgórze. Można tam bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas z dziećmi. W wakacje działa tam strzeżone kąpielisko, kilka lat temu powstała plaża z prawdziwego zdarzenia. Na Bagrach odbywają się też zawody żeglarskie.

Mniejszą plażę znajdziemy nad Zalewem Nowohuckim. To sztuczny akwen wchodzący w skład parku zlokalizowanego w Nowej Hucie. W to miejsce warto zabrać szczególnie dzieci, które pasjonują się sportem – można tam bowiem zagrać w tenisa czy siatkówkę plażową. Najnowszą atrakcją jest tężnia solankowa, która pozwala na połączenie przyjemnego wypoczynku z wdychaniem pożytecznych pierwiastków. Nad zalewem znajduje się też plac zabaw.

Miłośników bardziej aktywnego wypoczynku z pewnością przyciągnie natomiast krakowski Park Wodny. To jeden z najlepiej ocenianych aquaparków w Polsce. Można tam poszaleć z dziećmi na zjeżdżalniach i basenie, a do tego latem wypocząć na plaży.

kraków lato 2022 atrakcje dla dzieci
W Krakowie dzieci nie będą się nudzić!

Wybierasz się z dzieckiem do Krakowa? Na nocleg wybierz Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl!

O historii dziecięcym okiem

Jeśli szukamy dla naszych pociech nieco bardziej rozwijających atrakcji, w Krakowie znajdziemy również miejsca opowiadające o historii w przystępny sposób. Specjalne wystawy z oprowadzaniem dzieci organizuje Muzeum Narodowe.

Samodzielnie można się wybrać do Muzeum Lotnictwa z wyjątkowymi eksponatami. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej historii może być też położone u stóp Wawelu Muzeum Żywych Motyli, gdzie można obejrzeć mnóstwo tych wyjątkowych owadów.

Atrakcje pod gołym niebem

W czasie wycieczki do Krakowa z pewnością warto odwiedzić również krakowskie zoo. Największe wrażenie na dzieciach mogą wywrzeć egzotyczne zwierzęta znane z telewizji – lew, tygrys, żyrafy czy słonie.

Wyjątkowe wspomnienia pozostawi po sobie również Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Pełno w nim interaktywnych instalacji, dzięki którym dzieci poznają prawa natury i fizyki. Dla pociech ciekawych świata interesująca okaże się wizyta w parku edukacyjnym Wioski Świata przy ul. Tynieckiej. Można tam oglądać ludzkie domostwa z całego świata – od eskimoskiego igloo po indiańskie tipi.

Jeśli szukasz również atrakcji dla dorosłych, i to najlepiej ekstremalnych wyzwań, poznasz je w następnym artykule: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/krakow-mocnych-wrazen-miejskie-atrakcje-dla-milosnikow-ekstremalnych-wyzwan

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków