Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Lato w mieście: najlepsze plaże w Krakowie i okolicach

30 lipca 2018

Jeśli nie wyobrażasz sobie lata bez przynajmniej kilku dni na plaży, nie musisz ruszać się poza Kraków – plaże na terenie miasta i okolic zachwycają pięknem przyrody, krystalicznie czystą wodą i bogatą ofertą rekreacyjną. Sprawdź, gdzie w Krakowie warto wybrać się “nad wodę”!


Plaża Bagry (ul. Kozia 30)

Miejsce świetnie znane Krakowianom i nie tylko – wystarczy dojechać tramwajem na petlę Mały Płaszów, by po kilkunastu minutach poczuć się jak nad morzem! Rozległe kąpielisko nad zalewem Bagry przyciąga dużą powierzchnią i świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Fani aktywności uprawiają tu pływanie, kitesurfing, siatkówkę plażową czy kajakarstwo.

Wolisz słodkie lenistwo? Wypożycz leżak i relaksuj się w promieniach słońca lub cieniu pobliskich drzew. Głód i pragnienie zaspokoisz w miejscowym punkcie gastronomicznym. Niezwykły spokój i piękne widoki znajdziesz na pobliskim cyplu; jeśli chcesz uświetnić wyjątkową okazję, możesz wynająć teren cypla pod imprezę okolicznościową.

Plaża Bagry – ulubione miejsce wypoczynku krakowian /fot. plazabagry.pl

Przylasek Rusiecki – Staw Jedynka (Zbiornik nr 1)

Z Nowej Huty już niedaleko do Przylasku Rusieckiego i plaży nad Stawem Jedynką. Plaży wyjątkowej, bo półdzikiej; choć kąpielisko jest strzeżone, to w otoczeniu bujnej przyrody możesz poczuć się w pełni swobodnie. Warunki w tym rejonie sprzyjają występowaniu ryb, dlatego miejsce lubią przede wszystkim wędkarze – na stawach wokół Przylasku znajdują się oficjalne łowiska PZW.

Nie złapałeś wędkarskiego bakcyla? Dzień w Przylasku Rusieckim upłynie Ci równie miło. Infrastruktura plaży obejmuje wypożyczalnię sprzętu wodnego, punkty gastronomiczne i stanowisko ratownika. Na kąpielisku działa także Wake Camp Kraków – profesjonalne centrum sportów wodnych z boiskiem do badmintona, torem do skimboardu czy kablem do nart wodnych.

Atrakcyjne położenie stawów w Przylasku Rusieckim przyciąga wędkarzy i plażowiczów /fot. Wikimedia

Zalew na Piaskach – Kryspinów (32-060 Budzyń)

Zalew w podkrakowskim Kryspinowie cieszy się wielkim powodzeniem wśród krakowian, spędzających sobotę lub niedzielę nad wodą, a także wczasowiczów na dłuższych urlopach. Teren kąpieliska obejmuje bowiem pole namiotowe z miejscami przy samej plaży! Piękne położenie i świetna organizacja terenów rekreacyjnych ściągają także wielu gości imprez zorganizowanych – wyjazdów integracyjnych, wieczorów kawalerskich czy urodzin.

Plażowicze odpoczywają tu na piasku i rozległych trawnikach. Jeśli kąpiele i opalanie nie satysfakcjonują Cię w pełni, do dyspozycji masz wiele dyscyplin sportu: na terenie obiektu zagrasz w koszykówkę, siatkówkę plażową, wypożyczysz łódkę czy kajak. Dzieci zaszaleją na wodnej zjeżdżalni i dedykowanym placu zabaw.

Zalew w podkrakowskim Kryspinowie cieszy się wielkim powodzeniem /fot.kryspinow.com.pl

PrzyStań Brzegi (ul. Trakt Papieski)

Podgórska PrzyStań Brzegi to nowe miejsce na letniej mapie Krakowa. Wypoczniesz tu na piaszczystej plaży między dwoma zbiornikami wodnymi, a jeśli zmęczy Cię upał, schowasz się pod drzewami we wschodniej części obiektu. Przejrzysta, błękitna woda aż prosi się, by dać nura – i możesz śmiało to robić, bo nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.
Oferta kąpieliska wychodzi naprzeciw miłośnikom wodnego szaleństwa – w obiekcie wypożyczysz rowerek wodny, kajak czy łódkę. Najmłodsi fani przygód zmierzą się z wodnym torem przeszkód. Nie brakuje też miejsc, w których przekąsisz drobny posiłek i wypijesz orzeźwiający napój – szczególnie atrakcyjny jest punkt gastronomiczny na barce!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków