Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Kraków mocnych wrażeń. Miejskie atrakcje dla miłośników ekstremalnych wyzwań

2 lutego 2023

W Krakowie nie można się nudzić! Nawet jeśli znasz już wszystkie tutejsze zabytki, zwiedziłeś podwawelskie muzea i poznałeś nocne życie miasta, może tu na Ciebie czekać sporo wrażeń. Największe zapewnią ekstremalne wyzwania, których pod Krakowem nie brakuje. Nocny bieg, skok na bungee, a może wyjątkowy sprawdzian na strzelnicy? Sprawdź, jak ekstremalnie spędzać czas w Krakowie!

Biegi inne niż wszystkie

Od dobrych kilku lat Kraków biegami stoi. Miejska oferta dla biegaczy stale się powiększa. Oprócz klasycznych dystansów, takich jak półmaraton czy maraton, można tu jednak wziąć udział w mniej typowych wydarzeniach. Wyzwaniem może być Bieg Nocny na 10 kilometrów. Trasa wiedzie wokół oświetlonych zabytków Krakowa i pozwala na poznanie miasta z zupełnie innej perspektywy.

W mieście i okolicach są także organizowane bardziej ekstremalne biegi. Najbardziej znany z nich to Runmageddon. Nazwa nawiązująca do apokaliptycznych wizji nie jest przypadkiem. W trakcie tego zadania trzeba będzie czołgać się w błocie, wspinać i biegać w trudnych warunkach. Wystarczy wybrać swój poziom zaawansowania. Bieg jest rozgrywany w różnych lokalizacjach, czasami pod Krakowem.

Wielbicieli nieco “czystszych” wyzwań może przyciągnąć wodny tor przeszkód w Com-Com Zone na Prokocimiu. To trasa zlokalizowana na basenie.

ekstremalne wyzwania w Krakowie i okolicy
W Krakowie i okolicach nie brakuje ekstremalnych atrakcji

Chcesz odpocząć po ekstremalnych wrażeniach w Krakowie? Na nocleg wybierz Hotel Best Western Krakówhttps://www.bwkrakow.pl!

Ekstremalne wyzwania dla ludzi bez lęku wysokości

Chcesz spojrzeć na Kraków z wysoka? Możesz obejrzeć miasto z paralotni. Te startują z obrzeży miasta i pozwalają na “oblatanie” podkrakowskich dolinek i podziwianie podwawelskich pejzaży z zupełnie nowej perspektywy.

Jeśli nie masz lęku wysokości, możesz też zdecydować się na skok na bungee. W Krakowie znajdziesz miejsca z ciekawym widokiem na taki skok – ale przecież nie tylko o to w tym chodzi! Skok z wysokiego masztu, przy którym jedynym zabezpieczeniem jest lina, to prawdziwie ekstremalne wyzwanie!

Atrakcją nieco innego rodzaju są tutejsze skałki wspinaczkowe. Kraków słynie z ciekawych miejsc do wspinania – to choćby dawne kamieniołomy Liban i Krzemionki, Zakrzówek oraz skałki w Tyńcu. By je pokonać, trzeba będzie nie tylko odwagi, ale i dużych umiejętności.

Strzelanie i park rozrywki

W Krakowie można skorzystać także z ekstremalnej strzelnicy. Co kryje się pod tym pojęciem? Możliwość strzelania z pistoletów, snajperskich karabinów, ale również prawdziwego kałasznikowa. To może być niezapomniane przeżycie.

Jeśli Kraków jest Twoją bazą wypadową, możesz także rozważyć wypad do wielkiego parku rozrywki w Zatorze. To szereg atrakcji związanych z ekstremalnymi kolejkami i rollercoasterami godzinę jazdy samochodem spod Wawelu.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków