Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

6 pomysłów na zimowe ferie w Krakowie

13 stycznia 2019

Dzieci czekają na ferie z utęsknieniem, odliczając dni do ich rozpoczęcia. Jeśli planujecie spędzić zimową przerwę w stolicy Małopolski, sprawdźcie, co można robić w Krakowie w tych dniach!

Ferie zimowe to często jedne z nielicznych dni w roku, które możemy spędzić wraz z dzieckiem bez pośpiechu, rozwijając jego umiejętności sportowe czy po prostu miło spędzając czas. Szeroka oferta zajęć w Krakowie pozwoli Wam miło spędzić czas bez względu na pogodę.

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

Zaprasza młodzież w wieku 13 lat i więcej na program zajęć obejmujący zajęcia sportowe: koszykówkę, siatkówkę, tenis stołowy. Dla młodych artystów przygotowano atelier plastyczno-filmowo-fotograficzne i zajęcia z małych form scenicznych. To nie wszystko: dla dzieci, które uwielbiają taniec, Centrum proponuje warsztaty tańca z gatunku hip-hop, tańca klasycznego i ludowego.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Zaprasza dzieci na zwiedzanie wystaw, wyjścia do kina i teatru. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka zdobywanie ścianek wspinaczkowych i zabawa w kręgielni. Kreatywne warsztaty multimedialne w Artetece także nie pozwolą nudzić się dzieciom.

Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci szeroką ofertę rekreacyjną /fot. nck.krakow.pl

Centrum kultury Dworek Białoprądnicki

Ośrodek organizuje dwa rodzaje aktywności w ramach Ferii 2019. Pierwszym z nich są całodniowe warsztaty z Akademią Popotam. W ramach warsztatów będzie można wybrać się na spacer do muzeum Archeologicznego, spotkać się z bębniarzem z Czarnego Lądu i wspólnie zbudować wehikuł czasu! W poniedziałek 21 stycznia podwoje otworzy także pracownia plastyczna, gdzie dzieci spróbują swoich sił w dziedzinach malarstwa, rysunku i ceramiki.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Zabierze wasze dzieci w świat kreatywnej twórczości, która pomoże rozwinąć ich talenty artystyczne i społeczne. Warsztaty muzyczne, szkoła dizajnu, warsztaty podróżnicze – to tylko część atrakcji, jakie czekają na maluchy!

Fundacja Sztukarnia

We współpracy z Krakowskim Forum Kultury fundacja organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat. Szeroki wachlarz zajęć obejmuje m.in. warsztaty rękodzieła, muzyczne, plastyczne i teatralne. Praca w grupie umożliwi dzieciom dzielenie się swoimi doświadczeniami i poznanie nowych przyjaciół.

Lodowisko Błonia to jedna z najbardziej efektownych miejskich ślizgawek /fot. http://lodowisko-krakowskieblonia.pl

Lodowiska w Krakowie, czyli ferie na sportowo

Jazda na łyżwach to aktywność, której po prostu trzeba spróbować chociaż raz! Dla jednych dzieci okaże się świetną zabawą, dla innych – nawet początkiem wspaniałej przygody z profesjonalnym łyżwiarstwem. Starsi juniorzy mogą uczestniczyć w tej aktywności sami, rozwijając swoje dotychczasowe umiejętności. Kilkulatki postawią pierwsze kroki na łyżwach, spędzając czas z rodzicami i opiekunami.

Jest kilka miejsc, gdzie można ślizgać się w Krakowie:

Samo planowanie ferii zimowych to frajda dla całej rodziny: dzieci mają na co czekać, a rodzice zyskują pewność, że ich pociechy nie będą się nudzić. Kraków oferuje wiele atrakcji, jednak wieczorami możecie także wykorzystać ten czas, by nadrobić zaległości we wspólnym oglądaniu filmów i grze w ulubione planszówki. Życzymy trafionych wyborów i udanej zabawy!

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków