Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Zimowy Kraków – jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów w tym roku?

15 grudnia 2023

Zimowy sezon w pełni. Wiele osób marzy o chwilowym oderwaniu się od codziennych obowiązków. Jeśli chcesz ciekawie spędzić czas w Krakowie, warto zapoznać się z atrakcjami, które czekają na Ciebie w tym roku w grodzie Kraka. Możesz być pewien, że spędzisz tu ciekawie czas wraz ze swoją rodziną oraz znajomymi. 

Co przygotował Kraków? Gdzie się udać, aby poczuć nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Atrakcje zimowe w Krakowie
Wbierz się do Krakowa w grudniu. Zobacz piękne widoki wraz ze świątecznymi dekoracjami.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym – tego nie możesz przegapić! 

Jeśli wybierasz się do Krakowa przed świętami, to koniecznie musisz odwiedzić jarmark, który zachwyci Cię nie tylko wielokolorowymi dekoracjami, ale także pysznym i ciepłym jedzeniem. Musisz jednak przygotować się na wydanie niemałej sumy pieniędzy. Co jest typowym zjawiskiem na takich wydarzeniach. Rozstawione budki z przysmakami zostały otoczone wieloma zielonymi choinkami, które wprowadzają wszystkich w klimat zbliżających się uroczystości. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie został uznany za CNN Travel za jeden z najpiękniejszych. Naprawdę warto się tu wybrać. 

Garden of Lights w Ogrodzie Doświadczeń niedaleko Tauron Areny Kraków

Chcesz przeżyć niesamowity wieczór w Krakowie z całą swoją rodziną? Zabierz ich do Ogrodu Doświadczeń i zobacz piękne iluminacje świetlne oraz podświetlane figurki. W tym roku motywem przewodnim jest wszystkim znana bajka Smerfy. Podczas wizyty zobaczysz m.in. wioskę Smerfów, dom Gargamela, Warsztat Ważniaka i Malarza. Wszystkie elementy na wystawie są powiązane z bajką. Młodszych zwiedzających na pewno zachwycą, a starszym przywrócą wspomnienia z dawnych lat. 

Garden of Lights otwarty jest codziennie. Bilety najlepiej kupić przez stronę internetową.

Zobacz wszystkie ciekawe atrakcje, jakie przygotował dla Ciebie Kraków. Zostań tutaj kilka dni, a na nocleg wybierz Hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/.

Park Jordana – lodowisko dla każdego

Uwielbiasz sport i chcesz trochę poruszać się na świeżym powietrzu w zimę? Spacer lub bieg to za mało? Odwiedź Park Jordana, gdzie znajdziesz największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem. Tafla podzielona jest na trzy sektory – dla wszystkich, dla dzieci oraz ciekawa alejka lodowa. Wije się ona pomiędzy drzewami rosnącymi w parku i zapewnia romantyczny oraz ciekawy punkt całej konstrukcji. Wokół lodowiska znajdują się ciekawe dekoracje świąteczne i zimowe, które wprowadzają miły klimat. 

Nie musisz mieć własnych łyżew. Możesz bez problemu skorzystać z wypożyczalni i dobrać idealny rozmiar dla siebie. 

Zoo otwarte także zimą! 

Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz je zobaczyć z bliska, warto wybrać się do krakowskiego Zoo na terenie Lasku Wolskiego. W okresie, kiedy temperatury spadają Ogród Zoologiczny w Krakowie oferuje specjalną ścieżkę zimowego zwiedzania. Możesz na niej zobaczyć zwierzęta, którym nie straszne są niskie temperatury np. pingwiny, list polarne, renifery sowy śnieżne czy tygrysy amurskie. 

Jeśli uda Ci się odwiedzić Zoo w cieplejsze dni, zobaczysz wtedy nie tylko gatunki z zimowej trasy. Na wybiegach pojawić się mogą słonie, kangury czy zebry! 

Spacery w parkach – idealny czas na relaks i odpoczynek 

Drzewa pokryte śniegiem, ośnieżone ścieżki – jeśli chcesz naprawde poczuć zimowy klimat, wybierz się na spacer po krakowskich parkach. Warto odwiedzić w tym okresie Park Jordana, Park Lotników Polskich, Zalew Nowohucki, Park Bednarskiego. Pamiętaj, aby ubrać się ciepło!

To już wszystko w tym artykule. Jak widzisz w Krakowie zimą czekają Cię ciekawe atrakcje, idealnie dla całej rodziny. Oczywiście na tym się nie kończy. Warto śledzić strony z wydarzeniami z tego miasta, aby na bieżąco odkrywać nowe eventy.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków