Miejsce dla osób
odwiedzających
Kraków

Czerwiec w Krakowie – najciekawsze wydarzenia miesiąca

31 maja 2016

W czerwcu wypadają pierwszy dzień lata, Dzień Dziecka czy zakończenie roku szkolnego. W miastach w całej Polsce odbywa się również sporo imprez plenerowych na powitanie wakacji. Kraków nie stanowi w tym względzie wyjątku i kusi turystów całym mnóstwem koncertów, wydarzeń kulturalnych czy festiwali.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu w Centrum Krakowa w Czerwcu. Sprawdź terminy!

Święto miasta

1 czerwca rozpocznie się w Krakowie Święto Miasta. Wydarzenie, związane z otrzymaniem przez miasto przywileju lokacyjnego w 1257 roku, potrwa aż 11 dni. Co w tym czasie będzie można zobaczyć? Na otwarcie przygotowano spektakl „Zagrać siebie”, który odbędzie się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. 2 czerwca ulicami miasta przejdzie Tradycyjny Pochód Lajkonika. Na 3 czerwca zaplanowano uroczystą mszę świętą w intencji Miasta Krakowa (Bazylika oo. Franciszkanów, godzina 10:30), koncert Kazimierza Kowalskiego i Joanny Lewandowskiej (Rynek Podgórski, od godz. 16.00) i Bal Podgórski w wykonaniu Cracovia Danza. 4 i 5 czerwca upłyną spod znakiem smoczego piknikowania, co z pewnością ucieszy przede wszystkim najmłodszych (przy pomniku psa Dżoka pod Wawelem), a także Festiwalu Tajskiego na Małym Rynku. Zwieńczeniem wydarzenia będzie Święto ulicy Stolarskiej.

www.krakow.pl

www.krakow.pl

Atrakcje na Dzień Dziecka

Jeśli w pierwszym tygodniu czerwca masz nieco więcej wolnego i chcesz sprawić swojej pociesze wyjątkową niespodziankę, zabierz ją do Krakowa. Miasto z okazji Dnia Dziecka przygotowało całe mnóstwo atrakcji. 5 czerwca w ramach Święta Miasta odbędzie się Piknik Rodzinny w Dworku Białoprądnickim (od 15 do 19) a także Parada Smoków (z plant na Rynek Główny w godzinach od 12 do 15). Specjalne niespodzianki dla najmłodszych (w tygodniu dla grup zorganizowanych, w weekend dla wszystkich chętnych) przygotowało również Centrum Handlowe Bonarka. Od 30 maja do 5 czerwca na terenie centrum będą się odbywały warsztaty i konkursy teatralno-muzyczne. W środę 1 czerwca warto zabrać dziecko do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Na najmłodszych będą tam czekały liczne konkursy z nagrodami oraz specjalny program animacyjny.

Program Dnia Dziecka w CH Bonarka

Program Dnia Dziecka w CH Bonarka

Urodziny Tauron Areny

W czerwcu swoje urodziny obchodzi nie tylko Kraków, ale też krakowska Tauron Arena. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów? Niezwykłe sportowe wydarzenie, czyli 2. Off Sport Festiwal, odbywający się pod hasłem ”Dwa na dwa”. W programie imprezy przewidziano m.in. zwiedzanie Tauron Areny, warsztaty z mistrzami, najlepszymi polskimi zawodnikami i trenerami, turniej rolkowy FREE RACE OFF SPORT CUP, zawody MINI OFF SPORT CUP dla dzieci, pokaz startu balonów na ogrzane powietrze, pokazy specjalne z udziałem najlepszych polskich zawodniczek freestyle slalom, drużyny bike polo z trzech polskich miast oraz mistrzów świata i Polski w rock’n’rollu akrobatycznym. Całości dopełnią pokazy barmańskie, koncerty i konkursy.

Wianki

W drugiej połowie czerwca Kraków zamieni się w stolicę polskiej muzyki. Podczas krakowskiego Święta Muzyki, które rozpocznie się 25 czerwca, na czterech scenach (Hard Rock Cafe Kraków na Małym Rynku, Międzypokoleniowa na Rynku Głównym, Scena Krakowska na placu Szczepańskim i Spragnieni Lata na bulwarach wiślanych u stóp Wzgórza Wawelskiego przy Powiśle 11) wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, m.in. Dawid Podsiadło, Natalia Przybysz, The Dumplings, Fish Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Świetliki czy Stanisława Celińska.

Szukaj

projekt i wykonanie:
strony www Kraków